Üye Girişi

Bir hesabınız mı var? Giriş Yap

Bir hesabınız mı var? Giriş Yap

Kişisel verileriniz, Kvkk Metni kapsamında işlenmektedir. “Kayıt Ol” butonuna basarak Üyelik Sözleşmesi’ni okuduğunuzu ve kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

MISIR EKSPRESİ 6 Gece | Hurghada, Kahire, Luksor ve İskenderiye

MISIR EKSPRESİ 6 Gece | Hurghada, Kahire, Luksor ve İskenderiye

6 Gece 8 Gün 3* , 4* ve 5* Oteller

30 Haziran 2020 Bu Fiyattan Son 4 Kişi

 • 31.08.2024 749.00 USD
 • 14.09.2024 749.00 USD
 • 21.09.2024 749.00 USD
 • 05.10.2024 749.00 USD
 • 12.10.2024 749.00 USD
 • 26.10.2024 749.00 USD
 • 16.11.2024 749.00 USD
 • 23.11.2024 649.00 USD
 • 07.12.2024 649.00 USD
 • 14.12.2024 649.00 USD
Kişi başı 649,00 USD 'den itibaren 22.195,80 TL

6 Gece Konaklama, Yarım Pansiyon, (6 Kahvaltı, 3 Öğle Yemeği, 3 Akşam Yemeği)

Hurghada, Kahire, Luksor ve İskenderiye Turları

Sahra Çölü ile çevreli olan Hurgada, rengarenk mercanları, tertemiz denizi, Maldivler’i aratmayan sapsarı kumsalları ile Kızıldeniz’in en eski ve en güzel tatil merkezlerinden birisidir.  Hem uçsuz bucaksız kum plajları hem de Kahire ve Luksor gibi tarihi ve kültürel hazinelere sahip şehirlere yakınlığı ile dünyanın her yerinden turistlere ev sahipliği yapmaktadır. Günümüzde artan ziyaretçi sayıları ile birlikte; Hurghada’nın etrafında El Gouna, Sahl Hasheesh, Soma Bay, Makadi Bay gibi konsept beldeler oluşmuştur.

Gizemi günümüzde dahi tam olarak binlerce yıllık bir medeniyete ev sahipliği yapmış Luksor; tüm ezberlerinizi bozmaya aday. Burayı görmemiş bir gezginin; ne Mısır’ı görmüş ne de dünya üzerinde yaptığı seyahatleri tamamlamış sayılmaz.

Kahire-İskenderiye; Afrika ve Orta Doğu coğrafyasının en büyük kenti olan Kahire, tüm dünya gezginlerinin hayatlarında en az bir kez görmek istedikleri yerlerden birisidir.  Nil’in iki yakasında kurulu bu metropol M.Ö. 3000 yıllarından bu yana tarih sahnesinde rol almaktadır. Gizemi hala çözülememiş Firavunlar Döneminden, Roma İmparatorluğuna ve Osmanlı’ya, Yahudilik’ten, Hırsityanlık ve İslam’a kadar dünyaya yön vermiş en önemli din ve medeniyetlere ev sahipliği yapmış yerlerden birisi olan Kahire, günümüzde ‘’Bin Minareli Kent’’ olarak ün yaparak İslam, Arap ve Afrika alemlerinin başkenti olmuştur.  ‘’Al Qahira’’ yani ‘’Zafer Kazanan’’ anlamına gelen Kahire şehri; Heybetli Nil Nehri, bereketli Nil Deltası, uçsuz bucaksız çöl ve dağlar arasında 7-24 yaşayan, dünyanın en yoğun nüfuslu kozmopolit şehirlerinden birisidir. Büyük İskender tarafından kurulmuş olan İskenderiye; Helen, Roma ve Bizans dönemlerinin en önemli şehridir. Geçmişte antik kütüphanesi ve feneri ile dünyaca ünlü bu şehir, bugün modern ve kozmopolit, çok kültürlü yaşamı ile ülkenin ikinci büyük kentidir. Sarayları ve tarihi yapıları-müzeleri, sahil şeridi Korniş, modern kütüphane kompleksi, kale, saraylar, kolej ve kiliseleri, camileri, köprüleri ve Roma kalıntıları ile İskenderiye gezginler için vazgeçilmez bir Akdeniz şehridir.

Mısır’ın en önemli bölgelerini birleştirdiğimiz bu güzel gezimizde, Hurghada-Luksor-Kahire-İskenderiye arasında harika bir yolculuk sizleri bekliyor.
 


 1. 1. Gün
  İSTANBUL-HURGHADA

  Saat 19:45 İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı buluşma.
  Saat 22:45 Pegasus Havayollarına ait PC 620 sefer sayılı tarifeli uçuşla Hurghada’ya hareket.

 2. 2. Gün
  HURGHADA (Kahvaltı, Öğle Yemeği, Akşam Yemeği)

  Saat 00:25 Varış. İşlemlerin ardından, otele transfer. Odalara yerleşme ve konaklama. Kahvaltı, öğle yemeği, akşam yemeği ve konaklama otelimizde. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek Denizaltı veya yarı Denizaltı (Seascope) Turlarına ve/veya Buggy/ATV Çöl Safarisi ve/veya Akşam Yemekli ve Şovlu Bedevi Gecesine katılabilirler.

 3. 3. Gün
  HURGHADA (Kahvaltı ve Akşam Yemeği)

  Kahvaltı, akşam yemeği ve konaklama otelimizde. Gününüz serbest. Dilerseniz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek Tam Günlük Öğle Yemekli Giftun Adası/Portakal Koyu Turuna katılabilirsiniz. Akşam yemeğinin ardından, Panoramik Hurghada Şehir Turu gerçekleştireceğiz. Yeni Hurghada ve Eski Şehir Merkezi, Al Mina Camii, Marina Bölgesi, St. Mary Kıpti Kilisesi, Balık Hali, göreceğimiz yerler arasındadır.  Ardından otelimize transfer ve konaklama

   

 4. 4. Gün
  HURGHADA-LUKSOR-KAHİRE (Yataklı Tren) (Kahvaltı, Öğle Yemeği, Akşam Yemeği)

  Uyandırma, odaların boşaltılması ve kahvaltı kutularının otelden alınmasının ardından Luksor’a doğru yola çıkıyoruz. Yolculuğumuz yaklaşık 320 km kadar sürecektir. Luksor’a varışımızla birlikte Tam Günlük Öğle Yemekli Luksor Turumuza başlıyoruz. Binlerce yıl öncesinde yaşamış olan Firavunlar Dönemi, günümüzde dahi gizemini koruyan birçok özelliğe sahiptir. Firavunların izlerini sürebileceğiniz en önemli yerleşim yerlerinden biri ise hiç şüphesiz Yeni Krallık dönemi başkenti Luksor’dur. Hurghada'ya 360 kilometre mesafede bulunan bu şehir, tatiliniz sırasında günübirlik ziyaretleriniz için harika bir seçim olacaktır. Sabah çok erken saatlerde otelinizden hareket edip gece geç saatlerde geri döneceğiniz bu gezide Krallar Vadisi (giriş ücreti dahil), Hatchepsut Tapınağı (II. Tuthmosis, III. Tutmosis, Montuhotep Tapınakları) (giriş ücreti dahil), Memnon Anıtları, Karnak Tapınağı (giriş ücreti dahil) ve Nil Nehri gibi dünyanın en nadide tarihi ve doğal zenginliklerini detaylı şekilde gezme fırsatı bulacaksınız. Turumuz sırasında Ramesseum, El Qurna yerleşimi ve mezarları, Deir El Bahari, III. Amenhotep Tapınağı, Luksor Tapınağı, Korniş ve ünlü Kışlık Saray, yakın zamanda yeniden açılışı yapılan muhteşem Sfenks Yolu panoramik olarak görülecek diğer yerler arasındadır ve Nil Nehri üzerinde çok keyifli bir tekne turu yapılarak öğle yemeği yerel bir restoranda alınacaktır.  Ardından, Luksor Çarşı’da serbest zaman veriyoruz. Rehberimizin belirleyeceği saatte Luksor Tren Garı’na transfer ve Yataklı Trenimize yerleşme. Akşam yemeği ve konaklama trenimizde geçecek.

 5. 5. Gün
  KAHİRE (Yataklı Tren) (Kahvaltı, Öğle Yemeği)

  Kahvaltımızı trende alıyoruz. Kahire’ye varışımızla birlikte Tam Günlük Öğle Yemekli Piramitler, Ulusal Müze ve Khan el Khalil-i Çarşısı Turumuza başlıyoruz.  Turumuz sırasında ilk durağımız dünyanın en ünlü ve önemli eserlerini ve üst katında dünyaca en çok ses getirmiş ve ilgi görmüş keşif olan Luksor Krallar Vadisi’nde Howard Carter tarafından keşfedilmiş olan Tutankhamon Mezarı Hazine’sini göreceğimiz Mısır Ulusal Müzesi’ni (giriş dahil) ziyaret edeceğiz. Ulusal Müze’nin alt katında Eski, Orta ve Yeni Krallık Dönemleri’nin en önemli ve değerli parçalarını, lahit ve heykellerini göreceğiz. Müzenin üst katında ise ise eşsiz som altın parçalar, lahitler, mask ve mücevherler, kanapos küpleri, tahtlar ve Tutankhamon’un tüm diğer eşyalarını içeren olağanüstü hazinesini göreceğiz. Müze ziyaretimiz sonrası Afrika kıtasının en ünlü çarşısı olan Khan el Khalili Çarşısı'na gidiyoruz. Çarşı Amr İbn el As ile birlikte Kahire şehrinin kurucularından kabul edilen Muiz el din-Allah tarafından kurulmuş olan “Beyn-el Kasreyn” adı verilen “İki Saray arası” bölgesinin ve İslami Kahire’nin kalbinde yer alır. Dünyanın en eski ikinci medresesi olan El Ezher Medresesi adını taşıyan El Ezher Camii ve restore edilmiş haliyle Kahire’nin en güzel camilerinden Hüseyin Camii de burada yer alır. Çarşı ziyareti sırasında Hüseyin Camii’ni ziyaret edebilir, beş binin üzerinde dükkanlardan ve arastalardan birinde hediyelik alış-verişlerinizi yapabilir, Nobel ödüllü dünyaca ünlü yazar Necip Mahfuz’un adını taşıyan kafede veya Mehmet Akif Ersoy’un da favori mekanlarından olan Fishawi’de karkadeh, limonata, kahve veya naneli çayınızın tadını çıkartabilirsiniz.  Ardından, öğle yemeğimizi yerel bir restoranda alacağız. Dünyanın 7 Harikasından günümüze kadar ulaşan tek eser olması ile dünyanın en çok merak piramidi olan sayısız gizemli teknik ve mimari unsuru yansıtan Keops Piramidi’ni, tüm platoyu ayakları altına alan Panorama Tepesini, Kefren, Mikerinos ve Kraliçe ile diğer soyluların anıt mezarları olan piramitleri görüp nefis fotoğraflar çekiyoruz. Sonrasında, Kefren Mezar kompleksinin en önemli parçası olan ve mumyalama işlemlerinin yapıldığı Kefren Vadi Tapınağı’nı ve Sfenks'i göreceğiz. (Piramitler ve Sfenks Örenyeri Bölgesi Giriş ücreti fiyata dahildir.) Gezimiz esnasında, Papirüs Atölyesi ve Doğal Parfüm Fabrikası ziyaretlerimiz de olacak. Sonrasında, otelimize transfer ve odalara yerleşme. Dinlenebilmeniz için serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek Akşam Yemekli ve Şovlu Nil’de Tekne Gezisi Turumuza katılabilirler. 

 6. 6. Gün
  KAHİRE (Kahvaltı)

  Kahvaltı ve konaklama otelimizde. Gününüz serbest. Dilerseniz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek Tam Günlük Öğle Yemekli Eski Kahire ve Medeniyet Müzesi Turuna ve/veya Nil’de Filika Gezisine katılabilirsiniz.

   

 7. 7. Gün
  KAHİRE-İSKENDERİYE-KAHİRE (Kahvaltı-Akşam Yemeği)

  Kahvaltı otelimizde. Gününüz serbest. Odalar saat 12:00’da boşaltılacaktır. Dilerseniz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek Yarım Günlük Öğle Yemekli Sakkara Piramitleri Turuna katılabilirsiniz. Rehberimizin belirleyeceği saatte İskenderiye’ye transfer. Kahire-İskenderiye arasındaki mesafe yaklaşık 220 km’dir. İskenderiye, adını aldığı, Mısır’da bir Yunan kültür merkezi oluşturmak isteyen Büyük İskender tarafından Rodos’lu mimar Dinokrates’in hazırladığı plana göre M.Ö. 332 yılında kurulmuştur ve antik çağda Rhakotis ismiyle anılmıştır. Yaklaşık 5 milyon nüfusa sahip olan şehir, ülkenin en büyük ikinci şehridir. İskenderiye, tarihi ve kültürel değerleriyle önemli bir turistik merkezdir. Ayrıca, ülkenin en önemli limanlarından biri olarak da ekonomik olarak önem taşımaktadır. Antik Mısır döneminden kalma birçok yapı, müze ve sanat galerisi İskenderiye'de bulunmaktadır. Burada yer alan tarihi ve doğal güzellikler arasında Kayıtbay Kalesi (giriş ücreti dahil) ve Montazah Kraliyet Sarayı ve Bahçeleri, Aleviler tarafından çok önemli görülen Abu al Abbas Camii panoramik olarak göreceğimiz yerlerden sadece birkaçıdır. Mariout Gölü, dünyanın en büyük antik kütüphanesinin yerinde modern bir şekilde yeniden inşa edilmiş olan İskenderiye Kütüphanesi, dünyanın yedi harikasından birisi olan ancak sular altında kalmış olan İskenderiye Feneri’nin yeri, Stanley Köprüsü ve plaj bölgesi, Liman, Aziz Markus Katedrali ve Koleji, Fransız Lisesi, Korniş bölgesi, Özgürlük Meydanı, şehrin merkezi Saad Zaghloul Meydanı ve Salah Salem Caddesi panoramik olarak göreceğimiz yerlerdendir. Turumuzun ardından akşam yemeğimizi İskenderiye’nin ünlü balık restoranlarından birinde alacağız. Yemeğin ardından, Kahire Havalimanına transfer.

 8. 8. Gün
  KAHİRE-İSTANBUL

  Gerekli işlemlerin ardından,
  Saat 04:15 Pegasus Havayollarına ait PC 637 sefer sayılı tarifeli uçuşla İstanbul’a hareket ediyoruz.
  Saat 06:45 İstanbul’a varış. Bir başka gezimizde görüşmek dileğiyle…

  GEZİNİZİ DOLU DOLU YAŞAMAK İÇİN TURLARIMIZA BİR GÖZ ATIN

  KAMPANYALAR:

  Kişi Başı Minimum 150 USD’lik Tur Alana %10 İNDİRİM
  Kişi Başı Minimum 250 USD’lik Tur Alana %15 İNDİRİM
  Kişi Başı Minimum 350 USD’lik Tur Alana %20 İNDİRİM
  Kişi Başı Minimum 450 USD’lik Tur Alana %25 İNDİRİM
  Tüm Turları Alana %30 İndirim
  Not: Çocuklar ebeveynleriyle aynı oranda indirime hak kazanırlar. İndirimler Mısır’da yapılacak nakit ödemelerde geçerlidir.

   

  YARIM GÜNLÜK ÖĞLE YEMEKLİ SAKKARA PİRAMİTLERİ TURU
  Mısır’ın eski başkenti Memphis’te yaşayanların gömüldüğü yer olan Sakkara Bölgesi (giriş ücreti dahildir), özellikle tarih ve metafizik meraklılarını cezbetmektedir. M.Ö. 2620 yılında İmhotep tarafından inşa edilen Basamaklı Piramit kullanılan mastabalar ile sonraki piramitlerin inşasına ilham kaynağı olmuştur. Burada; Unas Piramitleri (giriş ücreti dahil), Zoser Piramitleri (giriş ücreti dahil), Titi Piramidi, Kagemni Mezarı, Sakkara Piramitleri göreceğimiz yerler arasındadır. Öğle yemeğimizi bölgedeki bir yerel restoranda alacağız. Ardından, Mısır’ın son yıllardaki en önemli turizm yatırımlarından birisi olan Büyük Müze’yi ziyaret edeceğiz. Bulundurduğu eserlerle dünyanın en değerli ve görülesi müzelerinden birisi olan bu ihtişamlı müzede görecekleriniz sizleri etkileyecek.
  LİSTE FİYATLARI: Yetişkin: 99 USD/Çocuk: 69 USD/Bebek: Ücretsiz

  NİL’DE TEKNE GEZİSİ (AKŞAM YEMEKLİ ve ÖZEL GÖSTERİLİ)
  Dünyanın en uzun ikinci nehri olan ve Kahire’yi ikiye ayıran Nil nehri üzerinde ışıklar içinde ayrı güzellikte olan Kahire şehrini seyretmek bir başka keyif... Lezzetli menüsü ve farklı sahne şovları ile unutulmaz bir deneyim yaşayacaksınız. Su fiyata dahildir.
  LİSTE FİYATLARI: Yetişkin: 69 USD/Çocuk: 49 USD/Bebek: Ücretsiz

  TAM GÜNLÜK ÖĞLE YEMEKLİ ESKİ KAHİRE ve MEDENİYET MÜZESİ

  İslam, Yahudilik ve Hristiyanlığın ortak geçmiş ve ögelerine sahip olan Kahire’de İslam-Hıristiyanlık ve Yahudilik eserlerine ve Kahire’nin kültürel yapısına yönelik yapılacak olan gezimizde ilk olarak Kahire Kalesi’ne gidiyoruz. Selahaddin Eyyubi Kalesi (giriş ücreti dahil), ve burada bulunan Kavalalı Mehmet Ali Paşa olarak da bilinen ve olağanüstü mimari ve süslemeleriyle ünlü Mohammed Ali Camii görülecektir. Turumuzun devamında dünyaca ses getirmiş ve görkemli Altın Geçit Töreni ile açılışı yapılmış olan ve içerisinde Luksor Yeni Krallık Dönemi en ünlü ve ihtişamlı firavun ve kraliçeleri olan II. Ramses ve diğer Ramses ailesi üyeleri, I. Tuthmosis, Hatchepsut’un eşi ve kardeşi II. Tuthmosis, Mısır tarihinin Napolyon’u olarak anılan III. Tuthmosis ve Hatchepsut mumyalarının özel koşullarda sergilendiği Medeniyet Müzesi (NMEC) gezilecektir. (giriş ücreti dahil) Müzenin giriş katında ise Mısır tarihinin tamamını kapsayacak şekilde kronolojik ve tematik (tarım, mimari, dini, astronomi, matematik, tıp, kozmetik) olarak en önemli parçaları sergilenmektedir. Ayrıca, bu müzede, mumyaları da görme imkanına sahip olacaksınız. Turumuzun devamında Mısır ve Afrika kıtasının ilk camisi olan Amr ibn al-As Camii(dışarıdan), Hz Musa’nın da vakit geçirdiğine inanılan Ben Azhar Sinagogu (dışarıdan) ve Hristiyanlar için kutsal yol üzerinde sayılan Asma (Muallak) Kilise (giriş dahil), Hristiyan'lar için büyük öneme sahip, Hz. Meryem ve Hz. İsa’nın üç ay boyunca yaşadıkları mağaranın da içinde yer aldığı Abu Serga Kilisesi (giriş dahil), Mısır Hristiyanları tarihini sergileyen Kıpti Müzesi (dışarıdan) görülecektir. Öğle yemeğimizi tur esnasında yerel bir restoranda alacağız.
  Not: Turumuz bol bol yürüyüş içermekte olup rahat ayakkabılar ve rahat kıyafetler giymenizi öneririz.
  LİSTE FİYATLARI: Yetişkin: 129 USD/Çocuk: 79 USD/Bebek: Ücretsiz

  OTANTİK FİLİKA İLE NİL NEHRİ GEZİSİ-İÇECEKLER ve ATIŞTIRMALIKLAR DAHİL
  Onlarca medeniyete can vermiş Nil Nehri, Kahire’nin tam da kalbidir. Nil Nehri üzerinden Kahire’nin doyumsuz manzaralarına şahit olacağınız bu keyifli gezimizde, Mısır’ın lezzetli meyveleri ve meşrubat ikramımız da olacaktır.
  LİSTE FİYATLARI: Yetişkin: 49 USD/Çocuk: 29 USD/Bebek: Ücretsiz

  ÇÖLDE ATV-BUGGY SAFARİ TURU
  Macera ve heyecan arayanlar için harika bir fırsat. Profesyonel ekibimizle, Sahra Çölünde sınırsız bir maceranın keyfini çıkarabilirsiniz. Bedevi kampında güzel anılar biriktirebilir, naneli çay eşliğinde nefes kesen manzaraların tadını çıkarabilirsiniz. Kaçırmak istemeyeceğiniz muhteşem bir deneyim.
  LİSTE FİYATLARI: Tek Kişilik ATV: 29 USD/Çift Kişilik ATV: 49 USD/Çift Kişilik Buggy/Örümcek: 59 USD

  YARI DENİZALTI (SEASCOPE) TURU
  Kızıldeniz'in sularında gerçek bir denizaltı ile macera yaşamaya hazır olun! Denizaltımız, sizleri rengarenk mercanları ve egzotik deniz canlılarını keşfetmek için 20 metre derinliğe kadar götürecek. Unutulmaz bir deneyim yaşayacaksınız.
  LİSTE FİYATLARI: Yetişkin: 49 USD/Çocuk: 29 USD/Bebek: Ücretsiz

  ÇÖLDE BEDEVİ GECESİ TURU

  Bedeviler, dünyanın en özgün toplulukları arasında yer almaktadır. Hayatlarını sıcak ve çetin çöl şartlarına rağmen sürdüren bu insanlarla birlikte, bu benzersiz deneyimi yaşayacaksınız. Gece boyunca üzerinize düşen yıldızların ışığı altında, Bedevi kültürünün derinliklerine inme fırsatı bulacaksınız. Bedevilerin size ikram edeceği yemekleri alabilirsiniz. Sonsuz kum tepeleri arasında geçirdiğiniz unutulmaz çöl macerası, hayatınız boyunca hatırlayacağınız eşsiz bir deneyim olacak. Deve ile çölde kısa bir gezi de unutamayacaklarınız arasında. Bu gezimizde standart araçlarla standart Bedevi Kampı kullanılmaktadır. Yemek ve diğer hizmet kalitesi buna göredir.  Not: Kişi başı 1 bardak kola, 1 bardak bedevi çayı ve 1 kapalı su dahildir.
  LİSTE FİYATLARI: Yetişkin: 49 USD/Çocuk: 29 USD/Bebek: Ücretsiz

  TAM GÜNLÜK ÖĞLE YEMEKLİ GİFTUN/ORANGE BAY TEKNE TURU
  Kızıldeniz’in Maldivler’i olarak bilinen Giftun, bölgenin enfes adalarından biridir ve doğal güzelliklerinin ve su altı hazinelerinin korunması için Ulusal Rezerv Alanı olarak ilan edilmiştir. Dolu dolu bir gün geçirmek için tam günlük tekne turu yapabilir, adanın tüm güzelliklerini doyasıya keşfedebilirsiniz. Bölgenin en kaliteli plajı olan Nemo Beach’de güneşlenebilmeniz ve denize girebilmeniz için serbest zaman vereceğiz. Teknemizde alkolsüz içecekler ve öğle yemeği servis edilirken, tüplü dalış talep eden misafirlerimiz bizi haberdar ederek ekstra ücret karşılığında dalış keyfini yaşayabilirler. Ayrıca, Şezlong ve şemsiye ücreti ile Ulusal Park giriş ücreti, tur fiyatına dahil edilmiştir. Tüplü dalışı yapmak isteyen misafirlerimiz önceden rehberimize bildirerek bu seçeneği de değerlendirebilirler.
  LİSTE FİYATLARI: Yetişkin: 69 USD/Çocuk: 39 USD/Bebek: Ücretsiz/Tüplü Dalış Farkı: 30 USD

   

Daha Fazla Gün Görüntüle

Tur Tarihleri

31 Ağustos • 14, 21 Eylül • 05, 12, 26 Ekim • 16, 23 Kasım • 07, 14 Aralık

Fotoğraflar

Kampanyalar

Yorumlar

Bu tur için toplam puanınız

Tur ne kadar eğlenceliydi?

Rehberler ne kadar ilgiliydi?

Oteller / yemekler nasıldı?

Tur güzergahı nasıldı?