Üye Girişi

Bir hesabınız mı var? Giriş Yap

Bir hesabınız mı var? Giriş Yap

Kişisel verileriniz, Kvkk Metni kapsamında işlenmektedir. “Kayıt Ol” butonuna basarak Üyelik Sözleşmesi’ni okuduğunuzu ve kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

Sırala
Filtrele
Popüler TurlarEn Uygun TarihFiyata Göre ArtanFiyata Göre Azalan
Uygula

Satışa Açık olan Kiev turlarımız:

Her hafta hareketli 3 gece Kiev Turu’muz yılın her tarihinde mevcuttur. Alternatif olarak diğer kombinasyonlu Ukrayna Turları’mızı inceleyebilirsiniz.

Kiev Tarihi ve Kiev Hakkında:

Kiev şehri birçok tarihi eserlere göre M.S 6 YY ‘da kurulmuştur. Kiev merkez alınarak kurulan, Doğu Slav kavimlerini de içine alan Kiev Rus Devleti 9.YY’da kurulmuştur. 988 yılında Prens Vladimir Hristiyanlığı benimseyen ilk Kiev prensidir. Bazı kaynaklara göre Prens Vladimir bir Putperest’tir. Bizans İmparatoru 2. Basileios ‘un askeri yardım isteği üzerine, 2.Basileios’un kız kardeşi ile evlenir ve Hristiyanlığı kabul eder. Hristiyanlık Rusya ‘ya Kiev üzerinden geçmiş 11.yy ‘da Kiev çok büyük bir Hristiyanlık merkezi olmuştur. İleriki dönemlerde Lehistan’ın egemenliği altına girmiştir. 1648’ de Lehistan’a karşı ayaklanmış 1654 yılında Pereyaslav Antlaşması imzalanmıştır.

Bu antlaşma sonucunda Rusya egemenliğine girmiş ve Kiev, Rusya ile tamamı olarak birleşmiştir. Kiev 250 sene Hazarlar, 260 sene Altınordu egemenliğine girmiştir yaklaşık  510 sene Türkler tarafından yönetilmiştir. 1991 yılında SSCB dağılma sürecine girince Ukrayna’da bağımsızlığını ilan etmiştir. Kiev’in nüfusu 2,785,976‘dır.

 

 Kiev’ de Kullanılan Para Birimi:

Kiev’de kullanılan para birimi Grivna’dır.

 

İstanbul- Kiev Uçuş Süresi:

İstanbul – Kiev uçuş süresi ortalama olarak 1 saat 55 dakikadır. Türk Havayolları ve Ukrayna Havayolları’nın tarifeli seferleri bulunmaktadır.

 

 Kiev’de ne alınır?

Ucuz Votkaları, tahtadan yapılan oyuncaklar; kılıç, savaş oku ve yayı ve kristalleri ünlüdür. Kreshchatik caddesinde alışveriş yapmak mümkündür.

 

 Kiev’de Gece Hayatı:

Ukrayna’nın gece hayatında Kiev en önemli şehirlerinden biridir. Dünyaca ünlü kulüpler Kiev’de bulunur.

 

 Kiev Turları'nda Görülmesi Gereken Yerler:

Özgürlük Meydanı(Maidan Nezalezhnosti), hafta sonu trafiğe kapalı olan Kreshchatyk Caddesi, Andrevski Yokuşu, içinde restoranların, kafelerin ve gece kulüplerinin olduğu Arena City, St Volodimir Katedrali , Michailivsky Meydanı ve bu meydanda bulunan St. Michael Manastırı, özellikle 2. Dünya Savaşı‘nı konu alan Kiev Savaş Müzesi başlıca görülecek yerlerdendir.

 

Kiev’de Dikkat Edilmesi Gereken Önemli Bilgiler:

Kiev Turu’nuzda bilmediğiniz bir gece kulübüne giderken tur rehberinizden veya otel resepsiyonundan bilgi alınız bazı kulüpler çok pahalı olabilir.

 

Kiev’ de Ne Yenir?

 

Kiev Turu’nda vakit bulursanız; Borsch Çorbası, tavuk köftesi olarak sunulan Kievski‘yi tadabilirsiniz.

Üye Yorumları