Üye Girişi

Bir hesabınız mı var? Giriş Yap

Bir hesabınız mı var? Giriş Yap

Kişisel verileriniz, Kvkk Metni kapsamında işlenmektedir. “Kayıt Ol” butonuna basarak Üyelik Sözleşmesi’ni okuduğunuzu ve kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

Sırala
Filtrele
Popüler TurlarEn Yakın TarihFiyata Göre ArtanFiyata Göre Azalan
Uygula

ANKARA HAREKETLI BUYUK BALKAN 9 GUNDE 9 ULKE TURU

1 Gece Üsküp , 1 Gece Ohrid , 1 Gece Podgorica veya Çevresi , 1 Gece Trebinje veya Çevresi , 1 Gece Saraybosna , 1 Gece Belgrad, 1 Gece Sofya

Luks otobusler ile 7 Gece 9 Gün 4* Oteller
449,00 EUR 'den itibaren
13919.00 TL
Turu İncele En Yakın Tarih 24.11.2023 Diğer Tarihler

BUDVA TURU Tailwind Hava Yolları 4 Gece 5 Gün

Budva (4)

Tailwind Hava Yolları ile 4 Gece 5 Gün 3* 4* ve 5* Oteller
349,00 EUR 'den itibaren
10819.00 TL
Turu İncele En Yakın Tarih 08.10.2023 Diğer Tarihler

BUDVA TURU Tailwind Hava Yolları 3 Gece 4 Gün

Budva

Tailwind Hava Yolları ile 3 Gece 4 Gün 3* 4* ve 5* Oteller
299,00 EUR 'den itibaren
9269.00 TL
Turu İncele En Yakın Tarih 05.10.2023 Diğer Tarihler

DALMACYA VE ADRIYATIK KIYILARI TURU - 7 Gece 9 Gün - 2023

27 Şehir – 8 Ülke Belgrad – Zagreb – Ljubljana – Bled – Postojna – Rijeka - Plitvice – Bihaç – Zadar – Sibenik – Split – Trogir – Medjugorje – Dubrovnik – Cavtat - Lokrum Adası – Trebinje – Herceg Novi - Kotor – Budva - İşkodra – Tiran – Elbasan – Berat – Yanya – Kalambaka – Kavala

Lüks otobüsler ile 7 Gece 9 Gün 3 ve 4* Oteller
399,00 EUR 'den itibaren
12369.00 TL
Turu İncele En Yakın Tarih 20.10.2023 Diğer Tarihler

Budva Turu 3 Gece 4 Gün Yılbaşı Özel

Budva (3)

Tailwind Havayolları 3 Gece 4 Gün 3* 4* ve 5* Oteller
399,00 EUR 'den itibaren
12369.00 TL
Turu İncele En Yakın Tarih 29.12.2023 Diğer Tarihler

Budva Tarihi ve Budva Hakkında:

Budva, Karadağ ‘da bulunan ve en çok turist alan şehirlerden biridir.  Adriyatik Denizi’ne 300 km kıyı şeridi bulunur. Budva’nın nüfusu 10 bin kişi olmasına rağmen yaz aylarında bu nüfus gelen turistlerle beraber  10 katı fazlasına çıkar. Adriatik kıyılarında ilk yerleşimler Budva’ya yapılmıştır. Budva’ya ilk yerleşimler 5yy’da başlamıştır. Daha sonra uzun yıllar Roma ve Yunan uygarlıkları tarafından yönetilmiştir dolayısıyla günümüzde bile Yunan –Roma etkilerini Budva’da görmek mümkündür. Eski Şehir’de (Stari Grad ) hala 10.yy ve 11.yy’dan kalan yapıtları görmek mümkündür. 1944 yılında Yugoslavya hakimiyetine girmiştir. Günümüz de ise Karadağ’ın ilçesidir.

 

Budva Turlarımız:

Budva turu 3 gece veya 4 gece münferit ya da grup bazında düzenlenmektedir. Budva Turu’nu içeren kombinasyonlu Balkan Turları’nı inceleyiniz.

 

İstanbul – Budva Arası Ulaşım Süresi:

İstanbul ‘dan Budva’ ya ulaşmak için önce Podgorica‘ya uçmanız gerekir. Türk Havayolları’nın İstanbul’ dan Podgorica’ya tarifeli seferleri mevcuttur. İstanbul – Podgorica arası uçuşunuz ise ortalama 1 saat 50 dakika sürmektedir. Devamında ise 1 saat 30 dakika sürecek kara yolculuğunun ardından Budva ‘ya ulaşmanız mümkündür. Ya da Budva Turu için alternatif olarak Tiran Havalimanı da kullanılmaktadır.

 

Budva Turları‘nda Görülmesi Gereken Yerler:

Sveti Stefan , 15.yy da balıkçı kasabası olarak kurulan ada  şuanda  otel olarak hizmet vermektedir. Sveti Stefan Adası , Aman Resorts grubu tarafından  işletilmektedir. Otelde toplamda 58 oda mevcuttur. Liz Taylor, Marliyn Monreo , Sofia Loren,  Carlo Ponti, Monica Vitti, Clauidia Schiffer gibi ünlü isimler bu otelde kalmıştır. Budva Eski Şehir, görmeniz gereken tarihi yapıların ve dar sokakların bulunduğu  yerdir .  10.yy ve 11.yy’ da yapılan yapıları sık sık geziniz esnasında göreceksiniz. Kotor , Unesco’nun Dünya Mirası Listesi’nde bulunmaktadır. Doğal bir Liman olan Kotor’da dağlar çok dik olarak denize iner. Diğer Liman kenti olan Herceg Novi’de Budva Turları‘nızda mutlaka  uğramanız gereken noktalardandır.

 

Karadağ- Budva Para Birimi:

Karadağ tam olarak AB ‘ye girmemiş olsa dahi Euro para birimine geçiş yapmıştır. Ülkede Euro kullanılır.

 

 Budva‘da ne Yenir?

Adriyatik Denizi ‘ne 300 km kıyı şeridi bulunan Budva‘da öncelikle  deniz mahsulleri  yemenizi öneririz. Çünkü her sabah balığa çıkan balıkçılar saat 6-7 civarlarında  avladıkları ürünleri günlük olarak Budva’ daki restorantlara satmaktadırlar.  Ahtapot , Karides, Barbun, Levrek günlük – taze  satılan başlıca deniz ürünleridir. Et ürünleri de  başlıca tatmanız gereken ana yemeklerdendir. Yemyeşil kentte organik olarak et ürünleri yemeniz mümkün olacaktır. Osmanlı ‘dan kalma Tulumba ve Baklava tatlılarını da tadabilirsiniz.

 

Budva’dan Ne Alınır ?

 

Zeytinyağı , Kuru Et  başlıca alınması gereken ürünleridir.

Üye Yorumları