Üye Girişi

Bir hesabınız mı var? Giriş Yap

Bir hesabınız mı var? Giriş Yap

Kişisel verileriniz, Kvkk Metni kapsamında işlenmektedir. “Kayıt Ol” butonuna basarak Üyelik Sözleşmesi’ni okuduğunuzu ve kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

KAHİRE, NİL’DE GEMİ ve KIZILDENİZ 9 GECE, 11 GÜN

KAHİRE, NİL’DE GEMİ ve KIZILDENİZ 9 GECE, 11 GÜN

9 Gece 11 Gün 5* Oteller

30 Haziran 2020 Bu Fiyattan Son 4 Kişi

 • 14.09.2024 899.00 USD Bu Fiyattan Son 4 Kişi
 • 21.09.2024 999.00 USD Bu Fiyattan Son 3 Kişi
 • 28.09.2024 969.00 USD
 • 05.10.2024 999.00 USD Bu Fiyattan Son 4 Kişi
 • 12.10.2024 999.00 USD Bu Fiyattan Son 4 Kişi
 • 19.10.2024 999.00 USD Bu Fiyattan Son 4 Kişi
 • 26.10.2024 999.00 USD Bu Fiyattan Son 4 Kişi
 • 02.11.2024 999.00 USD Bu Fiyattan Son 4 Kişi
 • 09.11.2024 1039.00 USD Bu Fiyattan Son 3 Kişi
 • 16.11.2024 999.00 USD Bu Fiyattan Son 4 Kişi
 • 23.11.2024 999.00 USD Bu Fiyattan Son 4 Kişi
 • 30.11.2024 899.00 USD Bu Fiyattan Son 4 Kişi
 • 07.12.2024 899.00 USD Bu Fiyattan Son 4 Kişi
 • 14.12.2024 899.00 USD Bu Fiyattan Son 4 Kişi
Kişi başı 899,00 USD 'den itibaren 30.745,80 TL

 

Kahire(3) Yataklı Tren(1) Gemi(3) Hurghada(2)

Uçak Bileti, 9  Gece Konaklama, 9 Kahvaltı, 5 Öğle Yemeği, 6 Akşam Yemeği, 

ASWAN/KAHİRE ARASI YATAKLI TRENLE

 

 

 

Kahire; Afrika ve Orta Doğu coğrafyasının en büyük kenti olan Kahire, tüm dünya gezginlerinin hayatlarında en az bir kez görmek istedikleri yerlerden birisidir.  Nil’in iki yakasında kurulu bu metropol M.Ö. 3000 yıllarından bu yana tarih sahnesinde rol almaktadır. Gizemi hala çözülememiş Firavunlar Döneminden, Roma İmparatorluğuna ve Osmanlı’ya, Yahudilik’ten, Hırsityanlık ve İslam’a kadar dünyaya yön vermiş en önemli din ve medeniyetlere ev sahipliği yapmış yerlerden birisi olan Kahire, günümüzde ‘’Bin Minareli Kent’’ olarak ün yaparak İslam, Arap ve Afrika alemlerinin başkenti olmuştur.  ‘’Al Qahira’’ yani ‘’Zafer Kazanan’’ anlamına gelen Kahire şehri; Heybetli Nil Nehri, bereketli Nil Deltası, uçsuz bucaksız çöl ve dağlar arasında 7-24 yaşayan, dünyanın en yoğun nüfuslu kozmopolit şehirlerinden birisidir. ,

Luksor-Asvan arasında Nil Nehri üzerinde gemi yolculuğu yapmayan bir gezgin ne Mısır’ı görmüş ne de dünya üzerinde yaptığı seyahatleri tamamlamış sayılmaz. Bu büyüleyici yolculuk, her gezginin rüyasıdır… Binlerce yıllık tarihi yapıları ve efsanevi hikayeleri ile Luksor tüm ezberlerinizi bozmaya aday. Hiyeroglifleri ile yüzyıllar sonrasına işaret eden Edfu ve Komombo Tapınakları şaşırtıcı. Boz/yap tarzda mimari alanda çığır açmış, orijinal yerinden baraj sebebi ile taşınan Abu Simbel ve Philae Tapınakları unutulmaz. Nil üzerinde adaları, renkli hayatları ile ünlü Nübyan halkı ve tabi ki tarihi yapıları Aswan huzur saçıyor. Nil üzerinde gemi ile yapacağınız destansı yolculuk ise anlatılmaz, ancak yaşanır…

Sahra Çölü ile çevreli olan Hurgada, rengarenk mercanları, tertemiz denizi, Maldivler’i aratmayan sapsarı kumsalları ile Kızıldeniz’in en eski ve en güzel tatil merkezlerinden birisidir.  Hem uçsuz bucaksız kum plajları hem de Kahire ve Luksor gibi tarihi ve kültürel hazinelere sahip şehirlere yakınlığı ile dünyanın her yerinden turistlere ev sahipliği yapmaktadır. Günümüzde artan ziyaretçi sayıları ile birlikte; Hurghada’nın etrafında El Gouna, Sahl Hasheesh, Soma Bay, Makadi Bay gibi konsept beldeler oluşmuştur.

Mısır’ın en önemli bölgelerini birleştirdiğimiz bu güzel gezimizde, Kahire-Aswan-Luksor-Hurghada arasında büyüleyici bir yolculuk sizleri bekliyor. 


 1. 1. Gün
  İSTANBUL-KAHİRE

  Saat 20:45 İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı buluşma.
  Saat 23:50 Pegasus Havayollarına ait PC 636 sefer sayılı tarifeli uçuşla Kahire’ye  hareket.

 2. 2. Gün
  KAHİRE (Kahvaltı)

  Saat 01:00 Kahire’ye varış. Gerekli işlemlerin ardından otele transfer, odalara yerleşme ve konaklama.
  Sabah kahvaltısının otelimizde alınmasının ardından gününüz serbest. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek Tam Günlük Öğle Yemekli Piramitler, Müze ve Khan el Khalil Çarşısı Turuna katılabilirler.   

 3. 3. Gün
  KAHİRE (Kahvaltı)

  Sabah kahvaltısının otelimizde alınmasının ardından gününüz serbest. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek Tam Günlük Öğle Yemekli İskenderiye veya Tam Günlük Öğle Yemekli Sakkara Piramitleri turlarından birine katılabilirler.  Gecenizi ise ekstra Nil’de Akşam Yemekli ve Şovlu Tekne Gezisi ile şenlendirebilirsiniz. 

 4. 4. Gün
  KAHİRE-ASWAN (Yataklı Tren) (Kahvaltı ve Akşam Yemeği)

  Sabah kahvaltısının otelimizde alınmasının ardından gününüz serbest. Odalar saat 12:00’da boşaltılacaktır. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek Tam Günlük Öğle Yemekli Eski Kahire ve Medeniyet Müzesi katılabilirler.  Rehberimizin belirleyeceği saatte tren garına transfer. Kompartımanlarımıza yerleşip, Kahire’den Aswan’a yolculuğumuza başlıyoruz. Geceniz yataklı trende geçiyor. Akşam yemeğimizi trende alıyoruz.
   

 5. 5. Gün
  ASWAN (Kahvaltı, Öğle Yemeği, Akşam Yemeği)

  Sabah kahvaltısının trende alınmasının ardından, Aswan’a varışımızla birlikte yarım günlük Aswan turumuza başlıyoruz. Aswan’da bulunan Bitmemiş Obelisk, Firavunlar Döneminde heykellerin ve tapınakların kayaların oyularak nasıl yapıldığı hakkında net bir fikir vermektedir. Burayı ziyaret ettiğinizde, dönemin el işçiliği hakkında çok önemli bilgiler edineceksiniz. Yapımına 1958 yılında başlanmış ve Yugoslavya’lı ve SSCB’li mimar ve mühendislerin katkıları ile 12 yılda tamamlanmış Nasr Barajı bulunduğu coğrafyanın kaderini değiştirmiştir. Yapıldığı dönemin en önemli mega projelerinden birisi olan baraj, günümüzde topraklarının %96’sından fazlası çöl olan Mısır’ın can damarıdır. Turumuzun bitimi ile birlikte gemimize transfer. Öğle yemeğinin gemide alınmasının ardından odalara yerleşme ve serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek Philae Tapınağı ve Nübyan Köyü Turuna katılabilirler. Akşam yemeği ve konaklama gemimizde.

 6. 6. Gün
  ASWAN-KOMOMBO-EDFU (Kahvaltı, Öğle Yemeği, Akşam Yemeği)

  Sabah kahvaltısı, öğle yemeği, akşam yemeği ve konaklama gemimizde. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek Abu Simbel Tapınağı Turuna katılabilirler. Gemimiz Nil üzerindeki büyüleyici yolculuğuna başlıyor. Gemimizin Komombo’ya yanaşması ile birlikte, dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek Komombo Tapınağı Turuna katılabilirler.
  Not: Abu Simbel Turu gemi programı ve Nil üzerindeki gemi trafiğine bağlı olarak yapılabilmektedir. Bazı durumlarda gemiye geri dönüş ve biniş Komombo’da gerçekleşebilir ve gemide öğle yemeği kaçırılabilir. 

 7. 7. Gün
  EDFU-ESNA-LUKSOR (Kahvaltı, Öğle Yemeği, Akşam Yemeği)

  Sabah kahvaltısı, öğle yemeği, akşam yemeği ve konaklama gemimizde. Gemimizin Edfu’ya yanaşması ile birlikte, dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek Edfu Tapınağı Turuna katılabilirler. Esna Kilidinde gemimizin havuzlanarak Nil üzerinde seviye atlatılması işlemini güverteden seyretmenizi öneririz. Gemimiz gece saatlerinde Luksor’a ulaşacaktır.
   

 8. 8. Gün
  LUKSOR-HURGHADA (Kahvaltı, Akşam Yemeği)

  Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek Luksor Balon Turuna katılabilirler. Gemide alacağımız kahvaltının ardından gününüz serbest. Odalar saat 12:00’da boşaltılacaktır. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek Tam Günlük Öğle Yemekli Luksor Turuna katılabilirler. Rehberimizin belirleyeceği saatte Hurghada’ya transfer. Yolculuğumuz yaklaşık 310 km kadar sürecektir. Varışımızla birlikte geç akşam yemeğimizi otelimizde alıyoruz. Odalara yerleşme. Konaklama otelimizde.
  Not: Balon turu riskli hava koşullarında iptal edilmektedir ve firmamızın bunda dahli bulunmamaktadır. 

 9. 9. Gün
  HURGHADA (Kahvaltı, Akşam Yemeği)

  Sabah kahvaltısı, akşam yemeği otelimizde. Gününüz serbest. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek Tam Günlük Öğle Yemekli Giftun Adası/Portakal Koyu Tekne Turuna katılabilirler.

 10. 10. Gün
  HURGHADA (Kahvaltı)

  Sabah kahvaltısının otelimizde alınmasının ardından gününüz serbest. Odalar saat 12:00’da boşaltılacaktır. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek ATV/Buggy/Örümcek ile Çölde Safari ve/veya Gerçek ya da Yarı Denizaltı Turlarına katılabilirler. Rehberimizin belirleyeceği saatte Panoramik Hurghada Şehir Turu için hareket ediyoruz. Yeni Hurghada ve Eski Şehir Merkezi, Al Mina Camii, Marina Bölgesi, St. Mary Kıpti Kilisesi, Balık Hali, göreceğimiz yerler arasındadır. Ardından Marina bölgesinde ya da merkezde vereceğimiz serbest zamanda akşam yemeklerinizi yiyebilir ve alışverişlerinizi tamamlayabilirsiniz. Rehberimizin belirleyeceği saatte havalimanına transfer.

   

 11. 11. Gün
  HURGHADA-İSTANBUL

  Gerekli işlemlerin ardından,
  Saat 02:50 Pegasus Havayollarına ait PC 621 sefer sayılı tarifeli uçuşla Kahire’ye hareket.
  Saat 05:30 İstanbul’a varış. Bir başka gezimizde görüşmek dileğiyle…

   

  GEZİNİZİ DOLU DOLU YAŞAMAK İÇİN TURLARIMIZA BİR GÖZ ATIN

  KAMPANYALAR:
  Kişi Başı Minimum 300 USD’lik Tur Alana %10 İNDİRİM
  Kişi Başı Minimum 400 USD’lik Tur Alana %15 İNDİRİM
  Kişi Başı Minimum 500 USD’lik Tur Alana %20 İNDİRİM
  Kişi Başı Minimum 600 USD’lik Tur Alana %25 İNDİRİM
  Kişi Başı Minimum 750 USD’lik Tur Alana %30 İNDİRİM
  Tüm Turları Alana %35 İNDİRİM
  Not: Çocuklar ebeveynleriyle aynı oranda indirime hak kazanırlar. İndirimler Mısır’da yapılacak nakit ödemelerde geçerlidir.

  TAM GÜNLÜK ÖĞLE YEMEKLİ PİRAMİTLER & MÜZE TURU & KHAN EL KHALİL-İ ÇARŞISI
  Turumuz sırasında ilk durağımız Dünyanın 7 Harikasından günümüze kadar ulaşan tek eser olması ile dünyanın en çok merak piramidi olan sayısız gizemli teknik ve mimari unsuru yansıtan Keops Piramidi’ni, tüm platoyu ayakları altına alan Panorama Tepesini, Kefren, Mikerinos ve Kraliçe ile diğer soyluların anıt mezarları olan piramitleri görüp nefis fotoğraflar çekiyoruz. Sonrasında, Kefren Mezar kompleksinin en önemli parçası olan ve mumyalama işlemlerinin yapıldığı Kefren Vadi Tapınağı’nı ve Sfenks'i göreceğiz. (Piramitler ve Sfenk Örenyeri Bölgesi Giriş ücreti fiyata dahildir.)  Ardından, öğle yemeğimizi yerel bir restoranda alacağız. Gezimiz esnasında, Papirüs Atölyesi ve Doğal Parfüm Fabrikası ziyaretlerimiz de olacak. Sonrasında, dünyanın en ünlü ve önemli eserlerini ve üst katında dünyaca en çok ses getirmiş ve ilgi görmüş keşif olan Luksor Krallar Vadisi’nde Howard Carter tarafından keşfedilmiş olan Tutankhamon Mezarı Hazine’sini göreceğimiz Mısır Ulusal Müzesi’ni (giriş dahil) ziyaret edeceğiz. Ulusal Müze’nin alt katında Eski, Orta ve Yeni Krallık Dönemleri’nin en önemli ve değerli parçalarını, lahit ve heykellerini göreceğiz. Müzenin üst katında ise ise eşsiz som altın parçalar, lahitler, mask ve mücevherler, kanapos küpleri, tahtlar ve Tutankhamon’un tüm diğer eşyalarını içeren olağanüstü hazinesini göreceğiz. Müze ziyaretimiz sonrası Afrika kıtasının en ünlü çarşısı olan Khan el Khalili Çarşısı'na gidiyoruz. Çarşı Amr İbn el As ile birlikte Kahire şehrinin kurucularından kabul edilen Muiz el din-Allah tarafından kurulmuş olan “Beyn-el Kasreyn” adı verilen “İki Saray arası” bölgesinin ve İslami Kahire’nin kalbinde yer alır. Dünyanın en eski ikinci medresesi olan El Ezher Medresesi adını taşıyan El Ezher Camii ve restore edilmiş haliyle Kahire’nin en güzel camilerinden Hüseyin Camii de burada yer alır. Çarşı ziyareti sırasında Hüseyin Camii’ni ziyaret edebilir, beş binin üzerinde dükkanlardan ve arastalardan birinde hediyelik alış-verişlerinizi yapabilir, Nobel ödüllü dünyaca ünlü yazar Necip Mahfuz’un adını taşıyan kafede veya Mehmet Akif Ersoy’un da favori mekanlarından olan Fishawi’de karkadeh, limonata, kahve veya naneli çayınızın tadını çıkartabilirsiniz. 
  LİSTE FİYATLARI: Yetişkin: 129 USD/Çocuk: 79 USD/Bebek: Ücretsiz

  TAM GÜNLÜK ÖĞLE YEMEKLİ İSKENDERİYE TURU

  İskenderiye, adını aldığı, Mısır’da bir Yunan kültür merkezi oluşturmak isteyen Büyük İskender tarafından Rodos’lu mimar Dinokrates’in hazırladığı plana göre M.Ö. 332 yılında kurulmuştur ve antik çağda Rhakotis ismiyle anılmıştır. Yaklaşık 5 milyon nüfusa sahip olan şehir, ülkenin en büyük ikinci şehridir. İskenderiye, tarihi ve kültürel değerleriyle önemli bir turistik merkezdir. Ayrıca, ülkenin en önemli limanlarından biri olarak da ekonomik olarak önem taşımaktadır. Antik Mısır döneminden kalma birçok yapı, müze ve sanat galerisi İskenderiye'de bulunmaktadır. Burada yer alan tarihi ve doğal güzellikler arasında Kayıtbay Kalesi (giriş ücreti dahil) ve Montazah Kraliyet Sarayı ve Bahçeleri, Aleviler tarafından çok önemli görülen Abu al Abbas Camii panoramik olarak göreceğimiz yerlerden sadece birkaçıdır. Mariout Gölü, dünyanın en büyük antik kütüphanesinin yerinde modern bir şekilde yeniden inşa edilmiş olan İskenderiye Kütüphanesi, dünyanın yedi harikasından birisi olan ancak sular altında kalmış olan İskenderiye Feneri’nin yeri, Stanley Köprüsü ve plaj bölgesi, Liman, Aziz Markus Katedrali ve Koleji, Fransız Lisesi, Korniş bölgesi, Özgürlük Meydanı, şehrin merkezi Saad Zaghloul Meydanı ve Salah Salem Caddesi panoramik olarak göreceğimiz yerlerdendir. Öğle yemeğimizi tur esnasında İskenderiye’nin ünlü balık restoranlarından birinde alacağız.
  LİSTE FİYATLARI: Yetişkin: 129 USD/Çocuk: 79 USD/Bebek: Ücretsiz

  TAM GÜNLÜK ÖĞLE YEMEKLİ SAKKARA PİRAMİTLERİ VE BÜYÜK MÜZE TURU
  Mısır’ın eski başkenti Memphis’te yaşayanların gömüldüğü yer olan Sakkara Bölgesi (giriş ücreti dahildir), özellikle tarih ve metafizik meraklılarını cezbetmektedir. M.Ö. 2620 yılında İmhotep tarafından inşa edilen Basamaklı Piramit kullanılan mastabalar ile sonraki piramitlerin inşasına ilham kaynağı olmuştur. Burada; Unas Piramitleri (giriş ücreti dahil), Zoser Piramitleri (giriş ücreti dahil), Titi Piramidi, Kagemni Mezarı, Sakkara Piramitleri göreceğimiz yerler arasındadır. Öğle yemeğimizi bölgedeki bir yerel restoranda alacağız. Ardından, Mısır’ın son yıllardaki en önemli turizm yatırımlarından birisi olan Büyük Müze’yi ziyaret edeceğiz. Bulundurduğu eserlerle dünyanın en değerli ve görülesi müzelerinden birisi olan bu ihtişamlı müzede görecekleriniz sizleri etkileyecek.
  LİSTE FİYATLARI: Yetişkin: 149 USD/Çocuk: 99 USD/Bebek: Ücretsiz

   

   

   

  NİL’DE TEKNE GEZİSİ (AKŞAM YEMEKLİ ve ÖZEL GÖSTERİLİ)
  Dünyanın en uzun ikinci nehri olan ve Kahire’yi ikiye ayıran Nil nehri üzerinde ışıklar içinde ayrı güzellikte olan Kahire şehrini seyretmek bir başka keyif... Lezzetli menüsü ve farklı sahne şovları ile unutulmaz bir deneyim yaşayacaksınız. Su fiyata dahildir.
  LİSTE FİYATLARI: Yetişkin: 69 USD/Çocuk: 49 USD/Bebek: Ücretsiz

  TAM GÜNLÜK ÖĞLE YEMEKLİ ESKİ KAHİRE ve MEDENİYET MÜZESİ

  İslam, Yahudilik ve Hristiyanlığın ortak geçmiş ve ögelerine sahip olan Kahire’de İslam-Hıristiyanlık ve Yahudilik eserlerine ve Kahire’nin kültürel yapısına yönelik yapılacak olan gezimizde ilk olarak Kahire Kalesi’ne gidiyoruz. Selahaddin Eyyubi Kalesi (giriş ücreti dahil), ve burada bulunan Kavalalı Mehmet Ali Paşa olarak da bilinen ve olağanüstü mimari ve süslemeleriyle ünlü Mohammed Ali Camii görülecektir. Turumuzun devamında dünyaca ses getirmiş ve görkemli Altın Geçit Töreni ile açılışı yapılmış olan ve içerisinde Luksor Yeni Krallık Dönemi en ünlü ve ihtişamlı firavun ve kraliçeleri olan II. Ramses ve diğer Ramses ailesi üyeleri, I. Tuthmosis, Hatchepsut’un eşi ve kardeşi II. Tuthmosis, Mısır tarihinin Napolyon’u olarak anılan III. Tuthmosis ve Hatchepsut mumyalarının özel koşullarda sergilendiği Medeniyet Müzesi (NMEC) gezilecektir. (giriş ücreti dahil) Müzenin giriş katında ise Mısır tarihinin tamamını kapsayacak şekilde kronolojik ve tematik (tarım, mimari, dini, astronomi, matematik, tıp, kozmetik) olarak en önemli parçaları sergilenmektedir. Ayrıca, bu müzede, mumyaları da görme imkanına sahip olacaksınız. Turumuzun devamında Mısır ve Afrika kıtasının ilk camisi olan Amr ibn al-As Camii(dışarıdan), Hz Musa’nın da vakit geçirdiğine inanılan Ben Azhar Sinagogu (dışarıdan) ve Hristiyanlar için kutsal yol üzerinde sayılan Asma (Muallak) Kilise (giriş dahil), Hristiyan'lar için büyük öneme sahip, Hz. Meryem ve Hz. İsa’nın üç ay boyunca yaşadıkları mağaranın da içinde yer aldığı Abu Serga Kilisesi (giriş dahil), Mısır Hristiyanları tarihini sergileyen Kıpti Müzesi (dışarıdan) görülecektir. Öğle yemeğimizi tur esnasında yerel bir restoranda alacağız.
  Not: Turumuz bol bol yürüyüş içermekte olup rahat ayakkabılar ve rahat kıyafetler giymenizi öneririz.
  LİSTE FİYATLARI: Yetişkin: 129 USD/Çocuk: 79 USD/Bebek: Ücretsiz

  PHİLAE TAPINAĞI ve NÜBYAN KÖYÜ
  Teknelerle yapacağımız bu turumuzda; 2000 yılı aşkın bir geçmişi bulunan, Antik Mısır’ın en büyük tanrıçası İsis için inşa edilmiş olan ve Nil Nehri üzerinde aynı adlı adada bulunan Philae Tapınağını geziyoruz. Arrdından Nubian Köyü’nde renkli evleri, baharatları, el işi ürünlerin satıldığı çarşıyı yürüyerek gezeceğiz.
  LİSTE FİYATLARI: Yetişkin: 79 USD/Çocuk: 49 USD/Bebek: Ücretsiz

  ABU SİMBEL TAPINAĞI
  Tapınak, Aswan Barajının inşası ile birlikte sular altında kalacağı için, hassas bir mimarlık ve mühendislik çalışması neticesinde kesilerek parçalar halinde yeni yerine taşınmış ve orijinaline sadık kalarak yeniden inşa edilmiştir. Türünün en güzel örneklerinden birisi olan bu yapı, dünyada en çok görülmek istenen yerlerden birisidir. Abu Simbel, Aswan’a yaklaşık 300 km mesafededir. Sabah çok erken saatlerde gemiden kahvaltı kutularımızı alarak başladığımız bu gezi, gezginler tarafından kaçırılmamalıdır.  Dört dev Ramses heykeli ile Antik Mısır’ın sembollerinden biri haline gelen, UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesinde yer alan Abu Simbel, II.Ramses tarafından düşmanlarına ne kadar güçlü olduğunu göstermek ve eşi Nefertari’ye sevgisini göstermek için yaptırılmış
  LİSTE FİYATLARI: Yetişkin: 149 USD/Çocuk: 99 USD/Bebek: Ücretsiz

  KOMOMBO TAPINAĞI
  Gemimizin Komombo’ya yanaşması ile birlikte; Nil Nehri kıyısında kurulu, Timsah Tanrı & Şahin Başlı Tanrı Tapınağı olarak çift tanrıya ithafen inşa edilen tek tapınak olması ile dikkat çeken Kom Ombo Tapınağı’nı ziyaret ediyoruz. Tapınağın bir yanı timsah tanrı Sobek'e, diğer yanı ise şahin tanrı Horus (Haroeris)'a adanmıştır.
  LİSTE FİYATLARI: Yetişkin: 79 USD/Çocuk: 49 USD/Bebek: Ücretsiz

  EDFU TAPINAĞI
  Gemimizin Efdu’ya yanaşması ile birlikte; Şahin Başlı Horus Tapınağı, Karnak Tapınağı’ndan sonraki en büyük ve günümüze kadar en iyi korunarak gelmiş tapınak olan, M.Ö. 57 yılında tamamlanan Edfu Tapınağı’nı geziyoruz. Tapınağın güzel mimarisi ve büyüklüğü, dönemin zenginliğinin ispatıdır.
  LİSTE FİYATLARI: Yetişkin: 79 USD/Çocuk: 49 USD/Bebek: Ücretsiz

   

  TAM GÜNLÜK ÖĞLE YEMEKLİ LUKSOR TURU
  Binlerce yıl öncesinde yaşamış olan Firavunlar Dönemi, günümüzde dahi gizemini koruyan birçok özelliğe sahiptir. Firavunların izlerini sürebileceğiniz en önemli yerleşim yerlerinden biri ise hiç şüphesiz Yeni Krallık dönemi başkenti Luksor’dur. Hurghada'ya 360 kilometre mesafede bulunan bu şehir, tatiliniz sırasında günübirlik ziyaretleriniz için harika bir seçim olacaktır. Sabah çok erken saatlerde otelinizden hareket edip gece geç saatlerde geri döneceğiniz bu gezide Krallar Vadisi (giriş ücreti dahil), Hatchepsut Tapınağı (II. Tuthmosis, III. Tutmosis, Montuhotep Tapınakları) (giriş ücreti dahil), Memnon Anıtları, Karnak Tapınağı (giriş ücreti dahil) ve Nil Nehri gibi dünyanın en nadide tarihi ve doğal zenginliklerini detaylı şekilde gezme fırsatı bulacaksınız. Turumuz sırasında Ramesseum, El Qurna yerleşimi ve mezarları, Deir El Bahari, III. Amenhotep Tapınağı, Luksor Tapınağı, Korniş ve ünlü Kışlık Saray, yakın zamanda yeniden açılışı yapılan muhteşem Sfenks Yolu panoramik olarak görülecek diğer yerler arasındadır ve Nil Nehri üzerinde çok keyifli bir tekne turu yapılarak öğle yemeği yerel bir restoranda alınacaktır. 
  LİSTE FİYATLARI: Yetişkin: 149 USD/Çocuk: 99 USD/Bebek: Ücretsiz

  LUKSOR SICAK BALON TURU

  Bir yanda uçsuz bucaksız çöl, diğer yanda akıp giden bereketli Nil Nehri ile Luksor, dünyanın en ilginç manzaralarına sahiptir. Ve şehre yayılmış çok sayıdaki antik yapı bu manzaraları nefes kesici hale getirmektedir. Kuşkusuz ki, bu manzaraların tadı en iyi bir balonla havadan gezmektir. Bu gezi dünyada Kapadokya’dan sonra sıcak balon gezilerinin en iyisi olarak kabul görmektedir. Gün doğumu ile birlikte, nefes kesici bir gezi siz maceraperestleri bekliyor.
  LİSTE FİYATLARI: Yetişkin: 149 USD/Çocuk: 99 USD/Bebek: Ücretsiz

  TAM GÜNLÜK ÖĞLE YEMEKLİ GİFTUN/ORANGE BAY TEKNE TURU
  Kızıldeniz’in Maldivler’i olarak bilinen Giftun, bölgenin enfes adalarından biridir ve doğal güzelliklerinin ve su altı hazinelerinin korunması için Ulusal Rezerv Alanı olarak ilan edilmiştir. Dolu dolu bir gün geçirmek için tam günlük tekne turu yapabilir, adanın tüm güzelliklerini doyasıya keşfedebilirsiniz. Bölgenin en kaliteli plajı olan Nemo Beach’de güneşlenebilmeniz ve denize girebilmeniz için serbest zaman vereceğiz. Teknemizde alkolsüz içecekler ve öğle yemeği servis edilirken, tüplü dalış talep eden misafirlerimiz bizi haberdar ederek ekstra ücret karşılığında dalış keyfini yaşayabilirler. Ayrıca, Şezlong ve şemsiye ücreti ile Ulusal Park giriş ücreti, tur fiyatına dahil edilmiştir. Tüplü dalışı yapmak isteyen misafirlerimiz önceden rehberimize bildirerek bu seçeneği de değerlendirebilirler.
  LİSTE FİYATLARI: Yetişkin: 69 USD/Çocuk: 39 USD/Bebek: Ücretsiz/Tüplü Dalış Farkı: 30 USD

  ÇÖLDE ATV-BUGGY SAFARİ TURU
  Macera ve heyecan arayanlar için harika bir fırsat. Profesyonel ekibimizle, Sahra Çölünde sınırsız bir maceranın keyfini çıkarabilirsiniz. Bedevi kampında güzel anılar biriktirebilir, naneli çay eşliğinde nefes kesen manzaraların tadını çıkarabilirsiniz. Kaçırmak istemeyeceğiniz muhteşem bir deneyim.
  LİSTE FİYATLARI: Tek Kişilik ATV: 29 USD/Çift Kişilik ATV: 49 USD/Çift Kişilik Buggy/Örümcek: 59 USD

  GERÇEK DENİZALTI TURU
  Kızıldeniz'in sularında gerçek bir denizaltı ile macera yaşamaya hazır olun! Denizaltımız, sizleri rengarenk mercanları ve egzotik deniz canlılarını keşfetmek için 20 metre derinliğe kadar götürecek. Unutulmaz bir deneyim yaşayacaksınız.
  LİSTE FİYATLARI: Yetişkin: 69 USD/Çocuk: 39 USD/Bebek: Ücretsiz

  YARI DENİZALTI (SEASCOPE) TURU
  Kızıldeniz'in sularında gerçek bir denizaltı ile macera yaşamaya hazır olun! Denizaltımız, sizleri rengarenk mercanları ve egzotik deniz canlılarını keşfetmek için 20 metre derinliğe kadar götürecek. Unutulmaz bir deneyim yaşayacaksınız.
  LİSTE FİYATLARI: Yetişkin: 49 USD/Çocuk: 29 USD/Bebek: Ücretsiz

Daha Fazla Gün Görüntüle

Tur Tarihleri

14, 21, 28 Eylül • 05, 12, 19, 26 Ekim • 02, 09, 16, 23, 30 Kasım • 07, 14 Aralık

Fotoğraflar

Kampanyalar

Yorumlar

Bu tur için toplam puanınız

Tur ne kadar eğlenceliydi?

Rehberler ne kadar ilgiliydi?

Oteller / yemekler nasıldı?

Tur güzergahı nasıldı?