Üye Girişi

Bir hesabınız mı var? Giriş Yap

Bir hesabınız mı var? Giriş Yap

Kişisel verileriniz, Kvkk Metni kapsamında işlenmektedir. “Kayıt Ol” butonuna basarak Üyelik Sözleşmesi’ni okuduğunuzu ve kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

5* Deluxe Mısır Turu |NİL’DE GEMİ, KAHİRE, İSKENDERİYE ve HURGHADA(KIZILDENİZ) 8 Gece 10 Gün

5* Deluxe Mısır Turu |NİL’DE GEMİ, KAHİRE, İSKENDERİYE ve HURGHADA(KIZILDENİZ) 8 Gece 10 Gün

8 Gece 10 Gün 4* ve 5* Oteller

30 Haziran 2020 Bu Fiyattan Son 4 Kişi

 • 07.09.2024 999.00 USD Bu Fiyattan Son 2 Kişi
 • 28.09.2024 999.00 USD Bu Fiyattan Son 2 Kişi
 • 19.10.2024 999.00 USD Bu Fiyattan Son 2 Kişi
 • 09.11.2024 1039.00 USD Bu Fiyattan Son 2 Kişi
 • 30.11.2024 999.00 USD Bu Fiyattan Son 2 Kişi
Kişi başı 999,00 USD 'den itibaren 34.165,80 TL

 

Hurghada (2) Nil’de Gemi(4) Yataklı Tren(1) Kahire (1) - İskenderiye

Uçak Bileti, 8  Gece Konaklama, 9 Kahvaltı, 5 Öğle Yemeği, 6 Akşam Yemeği, 

ASWAN/KAHİRE ARASI YATAKLI TRENLE

 

 

Sahra Çölü ile çevreli olan Hurgada, rengarenk mercanları, tertemiz denizi, Maldivler’i aratmayan sapsarı kumsalları ile Kızıldeniz’in en eski ve en güzel tatil merkezlerinden birisidir.  Hem uçsuz bucaksız kum plajları hem de Kahire ve Luksor gibi tarihi ve kültürel hazinelere sahip şehirlere yakınlığı ile dünyanın her yerinden turistlere ev sahipliği yapmaktadır. Günümüzde artan ziyaretçi sayıları ile birlikte; Hurghada’nın etrafında El Gouna, Sahl Hasheesh, Soma Bay, Makadi Bay gibi konsept beldeler oluşmuştur.

Luksor-Asvan arasında Nil Nehri üzerinde gemi yolculuğu yapmayan bir gezgin ne Mısır’ı görmüş ne de dünya üzerinde yaptığı seyahatleri tamamlamış sayılmaz. Bu büyüleyici yolculuk, her gezginin rüyasıdır… Binlerce yıllık tarihi yapıları ve efsanevi hikayeleri ile Luksor tüm ezberlerinizi bozmaya aday. Hiyeroglifleri ile yüzyıllar sonrasına işaret eden Edfu ve Komombo Tapınakları şaşırtıcı. Boz/yap tarzda mimari alanda çığır açmış, orijinal yerinden baraj sebebi ile taşınan Abu Simbel ve Philae Tapınakları unutulmaz. Nil üzerinde adaları, renkli hayatları ile ünlü Nübyan halkı ve tabi ki tarihi yapıları Aswan huzur saçıyor. Nil üzerinde gemi ile yapacağınız destansı yolculuk ise anlatılmaz, ancak yaşanır…

Kahire-İskenderiye; Afrika ve Orta Doğu coğrafyasının en büyük kenti olan Kahire, tüm dünya gezginlerinin hayatlarında en az bir kez görmek istedikleri yerlerden birisidir.  Nil’in iki yakasında kurulu bu metropol M.Ö. 3000 yıllarından bu yana tarih sahnesinde rol almaktadır. Gizemi hala çözülememiş Firavunlar Döneminden, Roma İmparatorluğuna ve Osmanlı’ya, Yahudilik’ten, Hırsityanlık ve İslam’a kadar dünyaya yön vermiş en önemli din ve medeniyetlere ev sahipliği yapmış yerlerden birisi olan Kahire, günümüzde ‘’Bin Minareli Kent’’ olarak ün yaparak İslam, Arap ve Afrika alemlerinin başkenti olmuştur.  ‘’Al Qahira’’ yani ‘’Zafer Kazanan’’ anlamına gelen Kahire şehri; Heybetli Nil Nehri, bereketli Nil Deltası, uçsuz bucaksız çöl ve dağlar arasında 7-24 yaşayan, dünyanın en yoğun nüfuslu kozmopolit şehirlerinden birisidir. Büyük İskender tarafından kurulmuş olan İskenderiye; Helen, Roma ve Bizans dönemlerinin en önemli şehridir. Geçmişte antik kütüphanesi ve feneri ile dünyaca ünlü bu şehir, bugün modern ve kozmopolit, çok kültürlü yaşamı ile ülkenin ikinci büyük kentidir. Sarayları ve tarihi yapıları-müzeleri, sahil şeridi Korniş, modern kütüphane kompleksi, kale, saraylar, kolej ve kiliseleri, camileri, köprüleri ve Roma kalıntıları ile İskenderiye gezginler için vazgeçilmez bir Akdeniz şehridir.

Mısır’ın en önemli bölgelerini birleştirdiğimiz bu güzel gezimizde, Hurgada-Luksor-Aswan-Kahire-İskenderiye arasında büyüleyici bir yolculuk sizleri bekliyor. 


 1. 1. Gün
  İSTANBUL-HURGHADA

  Saat 20:45 İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı buluşma.
  Saat 23:50 Pegasus Havayollarına ait PC 622 sefer sayılı tarifeli uçuşla Hurghada’ya hareket.

 2. 2. Gün
  HURGHADA (Kahvaltı, Öğle Yemeği, Akşam Yemeği)

  Saat 01:30 Varış. İşlemlerin ardından, otele transfer. Odalara yerleşme ve konaklama. Kahvaltı, öğle yemeği, akşam yemeği ve konaklama otelimizde. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek Gerçek ya da Yarı Denizaltı ve/veya ATV Motosafari ve/veya Tam Günlük Öğle Yemekli Giftun Adası/Portakal Koyu Turuna katılabilirler.  Akşam yemeğinin ardından, Panoramik Hurghada Şehir Turu gerçekleştireceğiz. Yeni Hurghada ve Eski Şehir Merkezi, Al Mina Camii, Marina Bölgesi, St. Mary Kıpti Kilisesi, Balık Hali, göreceğimiz yerler arasındadır

 3. 3. Gün
  HURGHADA-LUKSOR (Kahvaltı, Öğle Yemeği ve Akşam Yemeği)

  Kahvaltı ve odaların boşaltılmasının ardından, Luksor’a hareket ediyoruz. Yolculuğumuz yaklaşık 310 km kadar sürecektir. Varışımızla birlikte gemimize geçerek öğle yemeğimizi alıyoruz. Ardından, Karnak Tapınağı’nı ziyaret etmek üzere gemiden ayrılıyoruz. UNESCO Dünya Mirası Listesinde yer alan, Dünyada bugüne kadar inşa edilmiş en geniş antik yapı olan Karnak Tapınağını gezdikten sonra Luksor Tapınağını da panoramik olarak görüp gemimize geçiyoruz. Odalara yerleşme ve dinlenebilmeniz için serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından düzenlenecek Karnak Tapınağı Işık ve Ses Gösterisine katılabilirler.

 4. 4. Gün
  LUKSOR-EDFU (Kahvaltı, Öğle Yemeği ve Akşam Yemeği)

  Dileyen misafirlerimiz sabah erken saatlerde rehberimiz tarafından düzenlenecek Luksor Balon Turuna katılabilirler. Gemide alacağımız kahvaltının ardından Krallar Vadisi (Firavunlar Vadisi) turumuz için hareket ediyoruz. Kral mezarlarını gezdikten sonra ilk kadın firavun olan Kraliçe Hatşepsut anısına yaptırılan ve mezar tapınaklarının en eskisi olan Hatşepsut Tapınağı’nı gezdikten sonra Memnon Anıtlarını görüyoruz.  Ardından, öğle yemeği için gemimize dönüyoruz. Aynı zamanda gemimizle, yeni durağımız olan Edfu’ya doğru hareket ediyoruz. Esna Kilidinde gemimizin havuzlanarak Nil üzerinde seviye atlatılması işlemini güverteden seyretmenizi öneririz. Akşam yemeğimiz ve konaklama gemide.
  Not: Balon turu riskli hava koşullarında iptal edilmektedir ve firmamızın bunda dahli bulunmamaktadır. 

 5. 5. Gün
  EDFU-KOMOMBO-ASWAN (Kahvaltı, Öğle Yemeği ve Akşam Yemeği)

  Kahvaltı, öğle yemeği, akşam yemeği ve konaklama gemimizde. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek Edfu Tapınağı ve Komombo Tapınağı Turlarına katılabilirler. 

 6. 6. Gün
  ASWAN (Kahvaltı, Öğle Yemeği ve Akşam Yemeği)

  Kahvaltı, öğle yemeği, akşam yemeği ve konaklama gemimizde. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek Abu Simbel Turuna ve/veya Philae Tapınağı ve Nübyan Köyü Turuna katılabilirler. 

 7. 7. Gün
  ASWAN-YATAKLI TREN İLE KAHİRE (Kahvaltı, Akşam Yemeği)

  Kahvaltı gemimizde. Odalar saat 12:00’da boşaltılacaktır. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek Öğle Yemekli Nasr Barajı ve Bitmemiş Obelisk Turuna katılabilirler. Rehberimizin belirleyeceği saatte tren garına hareket ediyoruz. Kompartımanlarımıza yerleşip, Aswan’dan Kahire’ye yolculuğumuza başlıyoruz. Geceniz yataklı trende geçiyor. Akşam yemeğimizi trende alıyoruz. 

 8. 8. Gün
  KAHİRE (Kahvaltı)

  Kahvaltımızı trende alıyoruz. Varışımızla birlikte otelimize transfer. Odalarımızı saat 12:00’da alacağız.  Dilerseniz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek Tam Günlük Öğle Yemekli Piramitler, Müze ve Khan el Khalil Çarşısı Turuna katılabilirsiniz. Gecenizi ise ekstra Nil’de Akşam Yemekli ve Şovlu Tekne Gezisi ile şenlendirebilirsiniz. 

 9. 9. Gün
  KAHİRE-İSKENDERİYE (Kahvaltı ve Akşam Yemeği)

  Kahvaltı otelimizde. Gününüz serbest. Odalar saat 12:00’da boşaltılacaktır. Dilerseniz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek Yarım Günlük Öğle Yemekli Sakkara Piramitleri Turuna veya Yarım Günlük Öğle Yemekli 3 Dinin Merkezi ve Eski Kahire Turuna katılabilirsiniz. Rehberimizin belirleyeceği saatte İskenderiye’ye hareket. Kahire-İskenderiye arasındaki mesafe yaklaşık 220 km’dir. İskenderiye, adını aldığı, Mısır’da bir Yunan kültür merkezi oluşturmak isteyen Büyük İskender tarafından Rodos’lu mimar Dinokrates’in hazırladığı plana göre M.Ö. 332 yılında kurulmuştur ve antik çağda Rhakotis ismiyle anılmıştır. Yaklaşık 5 milyon nüfusa sahip olan şehir, ülkenin en büyük ikinci şehridir. İskenderiye, tarihi ve kültürel değerleriyle önemli bir turistik merkezdir. Ayrıca, ülkenin en önemli limanlarından biri olarak da ekonomik olarak önem taşımaktadır. Antik Mısır döneminden kalma birçok yapı, müze ve sanat galerisi İskenderiye'de bulunmaktadır. Burada yer alan tarihi ve doğal güzellikler arasında Kayıtbay Kalesi (giriş ücreti dahil) ve Montazah Kraliyet Sarayı ve Bahçeleri, Aleviler tarafından çok önemli görülen Abu al Abbas Camii panoramik olarak göreceğimiz yerlerden sadece birkaçıdır. Mariout Gölü, dünyanın en büyük antik kütüphanesinin yerinde modern bir şekilde yeniden inşa edilmiş olan İskenderiye Kütüphanesi, dünyanın yedi harikasından birisi olan ancak sular altında kalmış olan İskenderiye Feneri’nin yeri, Stanley Köprüsü ve plaj bölgesi, Liman, Aziz Markus Katedrali ve Koleji, Fransız Lisesi, Korniş bölgesi, Özgürlük Meydanı, şehrin merkezi Saad Zaghloul Meydanı ve Salah Salem Caddesi panoramik olarak göreceğimiz yerlerdendir. Turumuzun ardından akşam yemeğimizi İskenderiye’nin ünlü balık restoranlarından birinde alacağız. Yemeğin ardından, alışverişleriniz ve şehri serbestçe keşfedebilmeniz için serbest zaman. Rehberimizin belirleyeceği saatte havalimanına transfer.

 10. 10. Gün
  İSKENDERİYE-İSTANBUL

  Gerekli işlemlerin ardından,
  Saat 02:05 Pegasus Havayollarına ait PC 629 sefer sayılı tarifeli uçuşla İstanbul’a hareket ediyoruz.
  Saat 05:25 İstanbul’a varış. Bir başka gezimizde görüşmek dileğiyle…

   

  GEZİNİZİ DOLU DOLU YAŞAMAK İÇİN TURLARIMIZA BİR GÖZ ATIN;

  KAMPANYALAR:

  Kişi Başı Minimum 300 USD’lik Tur Alana %10 İNDİRİM
  Kişi Başı Minimum 400 USD’lik Tur Alana %15 İNDİRİM
  Kişi Başı Minimum 500 USD’lik Tur Alana %20 İNDİRİM
  Kişi Başı Minimum 600 USD’lik Tur Alana %25 İNDİRİM
  Kişi Başı Minimum 750 USD’lik Tur Alana %30 İNDİRİM
  Tüm Turları Alana %35 İNDİRİM

  Not: Çocuklar ebeveynleriyle aynı oranda indirime hak kazanırlar. İndirimler Mısır’da yapılacak nakit ödemelerde geçerli olup, acentemizden Türkiye’de satın alınması durumunda Liste Fiyatları geçerli olacaktır. 

  TAM GÜNLÜK ÖĞLE YEMEKLİ PİRAMİTLER & MÜZE TURU & KHAN EL KHALİL-İ ÇARŞISI
  Turumuz sırasında ilk durağımız Dünyanın 7 Harikasından günümüze kadar ulaşan tek eser olması ile dünyanın en çok merak piramidi olan sayısız gizemli teknik ve mimari unsuru yansıtan Keops Piramidi’ni, tüm platoyu ayakları altına alan Panorama Tepesini, Kefren, Mikerinos ve Kraliçe ile diğer soyluların anıt mezarları olan piramitleri görüp nefis fotoğraflar çekiyoruz. Sonrasında, Kefren Mezar kompleksinin en önemli parçası olan ve mumyalama işlemlerinin yapıldığı Kefren Vadi Tapınağı’nı ve Sfenks'i göreceğiz. (Piramitler ve Sfenk Örenyeri Bölgesi Giriş ücreti fiyata dahildir.)  Ardından, öğle yemeğimizi yerel bir restoranda alacağız. Gezimiz esnasında, Papirüs Atölyesi ve Doğal Parfüm Fabrikası ziyaretlerimiz de olacak. Sonrasında, dünyanın en ünlü ve önemli eserlerini ve üst katında dünyaca en çok ses getirmiş ve ilgi görmüş keşif olan Luksor Krallar Vadisi’nde Howard Carter tarafından keşfedilmiş olan Tutankhamon Mezarı Hazine’sini göreceğimiz Mısır Ulusal Müzesi’ni (giriş dahil) ziyaret edeceğiz. Ulusal Müze’nin alt katında Eski, Orta ve Yeni Krallık Dönemleri’nin en önemli ve değerli parçalarını, lahit ve heykellerini göreceğiz. Müzenin üst katında ise ise eşsiz som altın parçalar, lahitler, mask ve mücevherler, kanapos küpleri, tahtlar ve Tutankhamon’un tüm diğer eşyalarını içeren olağanüstü hazinesini göreceğiz. Müze ziyaretimiz sonrası Afrika kıtasının en ünlü çarşısı olan Khan el Khalili Çarşısı'na gidiyoruz. Çarşı Amr İbn el As ile birlikte Kahire şehrinin kurucularından kabul edilen Muiz el din-Allah tarafından kurulmuş olan “Beyn-el Kasreyn” adı verilen “İki Saray arası” bölgesinin ve İslami Kahire’nin kalbinde yer alır. Dünyanın en eski ikinci medresesi olan El Ezher Medresesi adını taşıyan El Ezher Camii ve restore edilmiş haliyle Kahire’nin en güzel camilerinden Hüseyin Camii de burada yer alır. Çarşı ziyareti sırasında Hüseyin Camii’ni ziyaret edebilir, beş binin üzerinde dükkanlardan ve arastalardan birinde hediyelik alış-verişlerinizi yapabilir, Nobel ödüllü dünyaca ünlü yazar Necip Mahfuz’un adını taşıyan kafede veya Mehmet Akif Ersoy’un da favori mekanlarından olan Fishawi’de karkadeh, limonata, kahve veya naneli çayınızın tadını çıkartabilirsiniz. 
  LİSTE FİYATLARI: Yetişkin: 129 USD/Çocuk: 79 USD/Bebek: Ücretsiz

   
   

  NİL’DE TEKNE GEZİSİ (AKŞAM YEMEKLİ ve ÖZEL GÖSTERİLİ)
  Dünyanın en uzun ikinci nehri olan ve Kahire’yi ikiye ayıran Nil nehri üzerinde ışıklar içinde ayrı güzellikte olan Kahire şehrini seyretmek bir başka keyif... Lezzetli menüsü ve farklı sahne şovları ile unutulmaz bir deneyim yaşayacaksınız. Su fiyata dahildir.
  LİSTE FİYATLARI: Yetişkin: 69 USD/Çocuk: 49 USD/Bebek: Ücretsiz

   

   

  GERÇEK DENİZALTI TURU
  Kızıldeniz'in sularında gerçek bir denizaltı ile macera yaşamaya hazır olun! Denizaltımız, sizleri rengarenk mercanları ve egzotik deniz canlılarını keşfetmek için 20 metre derinliğe kadar götürecek. Unutulmaz bir deneyim yaşayacaksınız.
  LİSTE FİYATLARI: Yetişkin: 69 USD/Çocuk: 39 USD/Bebek: Ücretsiz
   

  TAM GÜNLÜK ÖĞLE YEMEKLİ GİFTUN/ORANGE BAY TEKNE TURU
  Kızıldeniz’in Maldivler’i olarak bilinen Giftun, bölgenin enfes adalarından biridir ve doğal güzelliklerinin ve su altı hazinelerinin korunması için Ulusal Rezerv Alanı olarak ilan edilmiştir. Dolu dolu bir gün geçirmek için tam günlük tekne turu yapabilir, adanın tüm güzelliklerini doyasıya keşfedebilirsiniz. Bölgenin en kaliteli plajı olan Nemo Beach’de güneşlenebilmeniz ve denize girebilmeniz için serbest zaman vereceğiz. Teknemizde alkolsüz içecekler ve öğle yemeği servis edilirken, tüplü dalış talep eden misafirlerimiz bizi haberdar ederek ekstra ücret karşılığında dalış keyfini yaşayabilirler. Ayrıca, Şezlong ve şemsiye ücreti ile Ulusal Park giriş ücreti, tur fiyatına dahil edilmiştir. Tüplü dalışı yapmak isteyen misafirlerimiz önceden rehberimize bildirerek bu seçeneği de değerlendirebilirler.
  LİSTE FİYATLARI: Yetişkin: 69 USD/Çocuk: 39 USD/Bebek: Ücretsiz/Tüplü Dalış Farkı: 30 USD

   

  YARI DENİZALTI (SEASCOPE) TURU
  Kızıldeniz'in sularında gerçek bir denizaltı ile macera yaşamaya hazır olun! Denizaltımız, sizleri rengarenk mercanları ve egzotik deniz canlılarını keşfetmek için 20 metre derinliğe kadar götürecek. Unutulmaz bir deneyim yaşayacaksınız.
  LİSTE FİYATLARI: Yetişkin: 49 USD/Çocuk: 29 USD/Bebek: Ücretsiz

   

  KOMOMBO TAPINAĞI
  Gemimizin Komombo’ya yanaşması ile birlikte; Nil Nehri kıyısında kurulu, Timsah Tanrı & Şahin Başlı Tanrı Tapınağı olarak çift tanrıya ithafen inşa edilen tek tapınak olması ile dikkat çeken Kom Ombo Tapınağı’nı ziyaret ediyoruz. Tapınağın bir yanı timsah tanrı Sobek'e, diğer yanı ise şahin tanrı Horus (Haroeris)'a adanmıştır.
  LİSTE FİYATLARI: Yetişkin: 79 USD/Çocuk: 49 USD/Bebek: Ücretsiz

   
   
   

  ABU SİMBEL TAPINAĞI
  Tapınak, Aswan Barajının inşası ile birlikte sular altında kalacağı için, hassas bir mimarlık ve mühendislik çalışması neticesinde kesilerek parçalar halinde yeni yerine taşınmış ve orijinaline sadık kalarak yeniden inşa edilmiştir. Türünün en güzel örneklerinden birisi olan bu yapı, dünyada en çok görülmek istenen yerlerden birisidir. Abu Simbel, Aswan’a yaklaşık 300 km mesafededir. Sabah çok erken saatlerde gemiden kahvaltı kutularımızı alarak başladığımız bu gezi, gezginler tarafından kaçırılmamalıdır.  Dört dev Ramses heykeli ile Antik Mısır’ın sembollerinden biri haline gelen, UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesinde yer alan Abu Simbel, II.Ramses tarafından düşmanlarına ne kadar güçlü olduğunu göstermek ve eşi Nefertari’ye sevgisini göstermek için yaptırılmış
  LİSTE FİYATLARI: Yetişkin: 149 USD/Çocuk: 99 USD/Bebek: Ücretsiz

   

  LUKSOR SICAK BALON TURU
  Bir yanda uçsuz bucaksız çöl, diğer yanda akıp giden bereketli Nil Nehri ile Luksor, dünyanın en ilginç manzaralarına sahiptir. Ve şehre yayılmış çok sayıdaki antik yapı bu manzaraları nefes kesici hale getirmektedir. Kuşkusuz ki, bu manzaraların tadı en iyi bir balonla havadan gezmektir. Bu gezi dünyada Kapadokya’dan sonra sıcak balon gezilerinin en iyisi olarak kabul görmektedir. Gün doğumu ile birlikte, nefes kesici bir gezi siz maceraperestleri bekliyor.
  LİSTE FİYATLARI: Yetişkin: 149 USD/Çocuk: 99 USD/Bebek: Ücretsiz

   
   

  NASR BARAJI, BİTMEMİŞ OBELİSK TURU ve NÜBYAN KÖYÜ
  Aswan’da bulunan Bitmemiş Obelisk, Firavunlar Döneminde heykellerin ve tapınakların kayaların oyularak nasıl yapıldığı hakkında net bir fikir vermektedir. Burayı ziyaret ettiğinizde, dönemin el işçiliği hakkında çok önemli bilgiler edineceksiniz. Yapımına 1958 yılında başlanmış ve Yugoslavya’lı ve SSCB’li mimar ve mühendislerin katkıları ile 12 yılda tamamlanmış Nasr Barajı bulunduğu coğrafyanın kaderini değiştirmiştir. Yapıldığı dönemin en önemli mega projelerinden birisi olan baraj, günümüzde topraklarının %96’sından fazlası çöl olan Mısır’ın can damarıdır.Nubian Köyü’nde renkli evleri, baharatları, el işi ürünlerin satıldığı çarşıyı yürüyerek gezeceğiz.

   

  PHİLAE TAPINAĞI ve NÜBYAN KÖYÜ
  Teknelerle yapacağımız bu turumuzda; 2000 yılı aşkın bir geçmişi bulunan, Antik Mısır’ın en büyük tanrıçası İsis için inşa edilmiş olan ve Nil Nehri üzerinde aynı adlı adada bulunan Philae Tapınağını geziyoruz. Arrdından Nubian Köyü’nde renkli evleri, baharatları, el işi ürünlerin satıldığı çarşıyı yürüyerek gezeceğiz.

   

   

  YARIM GÜNLÜK ÖĞLE YEMEKLİ SAKKARA PİRAMİTLERİ TURU
  Mısır’ın eski başkenti Memphis’te yaşayanların gömüldüğü yer olan Sakkara Bölgesi (giriş ücreti dahildir), özellikle tarih ve metafizik meraklılarını cezbetmektedir. M.Ö. 2620 yılında İmhotep tarafından inşa edilen Basamaklı Piramit kullanılan mastabalar ile sonraki piramitlerin inşasına ilham kaynağı olmuştur. Burada; Unas Piramitleri (giriş ücreti dahil), Zoser Piramitleri (giriş ücreti dahil), Titi Piramidi, Kagemni Mezarı, Sakkara Piramitleri göreceğimiz yerler arasındadır. Öğle yemeğimizi bölgedeki bir yerel restoranda alacağız. Ardından, Mısır’ın son yıllardaki en önemli turizm yatırımlarından birisi olan Büyük Müze’yi ziyaret edeceğiz. Bulundurduğu eserlerle dünyanın en değerli ve görülesi müzelerinden birisi olan bu ihtişamlı müzede görecekleriniz sizleri etkileyecek.
  LİSTE FİYATLARI: Yetişkin: 99 USD/Çocuk: 69 USD/Bebek: Ücretsiz

Daha Fazla Gün Görüntüle

Tur Tarihleri

07, 28 Eylül • 19 Ekim • 09, 30 Kasım

Fotoğraflar

Kampanyalar

Yorumlar

Bu tur için toplam puanınız

Tur ne kadar eğlenceliydi?

Rehberler ne kadar ilgiliydi?

Oteller / yemekler nasıldı?

Tur güzergahı nasıldı?