Üye Girişi

Bir hesabınız mı var? Giriş Yap

Bir hesabınız mı var? Giriş Yap

Kişisel verileriniz, Kvkk Metni kapsamında işlenmektedir. “Kayıt Ol” butonuna basarak Üyelik Sözleşmesi’ni okuduğunuzu ve kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

Karadeniz Yaylalar ve Batum Turu / 4 Gece Otel Konaklamalı

Karadeniz Yaylalar ve Batum Turu / 4 Gece Otel Konaklamalı

5 Gece 6 Gün / 4 Gece Otel Konaklamalı Karadeniz Bölge Otelleri

30 Haziran 2020 Bu Fiyattan Son 4 Kişi


 1. 1. Gün
  İstanbul Hareket / Gece Yolculuğu

  17:00 İncirli Doğtaş Mobilya Önü
  17:30 Mecidiyeköy İETT Durakları (Mado Önü)
  18:00 Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü
  18:15 Kartal Köprüsü Otobüs Durağı (Ankara Yönü)
  18:30 Gebze Center Avm Önü 
  19:15 İzmit Otogar Önü (Otogar,2 Durağı)
  20:15 Sakarya Otogar Önü
  21:00 Düzce T7 Petrol Durağı
  21:45 Kaynaşlı Türsan Park Tesisi
  22:30 Bolu Otogar Önü
  00:00 Ankara Aşti Önü Berat Büfe Yanı
  00:30 Meşrutiyet Cad İş Bankası Önü 

  Kalkış noktalarımızdan hareket ile İzmit – Adapazarı – Bolu – Ankara güzergâhını takip eden D,100 karayolundan Karadeniz Yaylalar ve Batum turu yolculuğumuza başlıyoruz.

 2. 2. Gün
  Amasya, Ferhat İle Şirin, Yeşil Irmak, Mumya Müzesi, Arkeoloji Müzesi, Bayezid Külliyesi, Yalı Boyu Evleri, Saat Kulesi, Şehzadeler Gezi Yolu, Hazeranlar Konağı, Kral Kaya Mezarları, Perşembe Yaylası, Ordu, Giresun

    Şehzadeler Diyarı Amasya’ ya gitmek üzere yola çıkıyoruz. Sabah yolda alınan serbest kahvaltı sonrasında Yeşilırmak’ın şekillendirdiği ırmak kenarına yapılmış Yalı Boyu Evlerini görüyoruz. Ferhat İle Şirin Su Kanalı’nı ziyaret ediyoruz.

    Bu efsaneleşmiş aşk hikâyesini dinledikten sonra Gök Medrese Camii’ni panoramik olarak aracımızdan görüp, Amasya Müzesi` ne varıyoruz. Burada Tunç Çağı, Hitit, Urartu, Frig, İskit, Pers, Helenistik, Roma, Bizans, Selçuklu ve Osmanlı dönemlerine ait arkeolojik, eserleri görüyoruz. Ardından Osmanlı Sultanı II. Bayezıd’ ın adına yapılmış olan içerisinde camii, medrese, imaret, türbe, şadırvan ve çeşme bulunan Sultan II. Bayezid Külliyesini geziyoruz. Gezimiz sonrasında Yeşilırmak kenarına konumlandırılmış olan Şehzadeler Parkı’ nda kısa bir yürüyüş yapıyoruz ve Kral Kaya Mezarlarını panoramik olarak görüyoruz. Park gezimiz sonrasında.

    Amasya Kalesi’ni ve Helenistik Dönemden kalma Kaya Mezarlarını panoramik fotoğrafladıktan sonra Hükümet Köprüsü ile Saat Kulesini görüyoruz. Gezimi sonrasında Amasya’dan ayrılıyor ve Ordu’ya hareket ediyoruz.

    Ordu’ya varışımızı takiben Perşembe Yaylası turumuza çıkıyoruz. (Ekstra) Ordu'nun Aybastı ilçesindeki bin 500 rakımlı Perşembe Yaylası, doğa harikası menderesleri ve yayla gölüyle siz değerli misafirlerimizi etkisi altına alacak. Varışımızda r Karga Tepesine çıkıp Emir Kümbet Şehitliğini görüp Perşembe göletinin fotoğraflarını çekiyoruz. Rehberimizin sizlere vereceği serbest zaman sonrasında otelimize hareket. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.

  Sabah Kahvaltısı: Güzergâhımız üzerinde uygun bir tesiste alınacaktır. (Ekstra)
  Öğle Yemeği: Ordu’da alınacaktır. (Ekstra)
  Akşam Yemeği: Otelde alınacak olup tur ücretine dâhildir.
  Konaklama Oteli: Bulancak Başoğlu Otel, Avcı Otel, Bal Hotel

 3. 3. Gün
  Trabzon, Sümela Manastırı, Atatürk Köşkü, Telkari Gümüş Atölyesi, Sürmene, Uzungöl, Lustra ve Karester Yaylası, Çeçeva Çay Bahçeleri, Ağaran Şelalesi, Fırtına Deresi

    Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrası Altındere Milli Parkına hareket ediyoruz. Maçka yol ayrımından Değirmendere Vadisi’ ne giriyor ve vadi boyunca ilerleyerek Maçka` ya ulaşıyor oradan da Altındere Milli Parkına giriyoruz. Sonrasında otobüsümüzden iniyor ve Karadağ`ın eteklerinde yeşillikler arasında inşa edilmiş olan Sümela Manastırını görüyoruz. Manastırın mimarisini gördüğünüzde sizlerde şaşkınlığınızı gizleyemeyeceksiniz. Rehber anlatımlarımız sonrasında serbest zaman veriyoruz. (T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından Sümela Manastırı 2015 yılından beri restorasyon ve güçlendirme çalışması içerisinde olduğundan ve açılış tarihi kesinleşmediğinden manastır içerisine ziyaret yapılıp yapılmayacağını dönem koşulları belirleyecektir. Ne kadarı açık ya da kapalı olsa da Milli Park’ a gidilecektir) Keyifli anlarımızın ardından otobüsümüze biniyor ve Atatürk Köşkü’ne hareket ediyoruz.

    Atatürk’ ün ilk kez 1937 yılında 2 gece kalmış olduğu sonrasında meşhur "Mal ve mülk bana ağırlık veriyor. Bunları milletime bağışlamakla ferahlık duyacağım. İnsanın serveti kendi manevi kişiliğinde olmalıdır.’’ Sözlerini sarf ederek milletine bağışladığı Atatürk Köşkü’ nü geziyoruz. (Restorasyon çalışması devam ettiği taktirde dışarıdan fotoğraflayacağız) . Gezimiz sonrasında Trabzon’un ünlü telkâri sanatını görebileceğimiz yöreye özgü takı ve ev ürünlerini en çarpıcı dizaynı ve tasarımıyla sunan Gümüş Atölyesinde alışveriş molası veriyoruz. Molamızın ardından Sürmene' ye özgü Sürmene bıçaklarının yapımı görmek ve dileyen misafirlerimizin bıçak alışverişini yapabileceği Sürmene Bıçakçısına gidiyoruz, çaylarımızı yudumlayarak alışverişimizi tamamlıyoruz. Alışverişimiz sonrasında öğle yemeği için restoranımıza hareket ediyoruz. Öğle yemeğimiz sonrasında Uzungöl’e hareket ediyoruz. Bölgesinin en önemli turizm merkezlerinden biri olan Uzungöl’e ulaşıyoruz.

    Yolun her iki yanında bulunan yemyeşil ağaçlar arasından geçerken dağların yamacına kurulan evleri görüyoruz. Uzungöl’ de vereceğimiz serbest zamanda muhteşem fotoğraflar çekip geçireceğimiz keyifli dakikalar geçirebilirsiniz. Dileyen misafirlerimiz ile ekstra olarak düzenlenecek olan Lustra ve Karester Yaylası turumuza çıkıyoruz.

    Uzungöl’ den bineceğimiz minibüslerimizle deniz seviyesinde ortalama 2500 metre yüksekliğe tırmanmaya başlıyoruz. Öncelikle 1900 metre yükseklikteki Lustra Yaylasına ulaşıyoruz. Burada vereceğimiz fotoğraf molası sonrasında Karester Yaylasına doğru yolculuğumuza devam ediyoruz. Varışımızı takiben aracımızdan inerek keyifli bir yürüyüş yapıyoruz. Tepen fotoğraflanmış olan Uzungöl manzarasını kendinizde fotoğraflayabilirsiniz. Burda vereceğimiz serbest zamanda çaylarınızı içebilir bolca fotoğraf çekebilirsiniz. (Ekstra) (Hava muhalefeti ya da sis yoğunluğu nedeni ile Karester Yaylası alternatifi olarak Haldızeren Deresi – Demirkapı Yaylası turu düzenlenecektir (Ekstra). Serbest zaman sonrası Uzungöl’ e geri dönüyor ve Rize Çayeli’ne doğru hareket ediyoruz. Burada Çeçeva Çay Bahçelerini ve Ağaran Şelalesi Turunu yapmak üzere minibüslerimize geçiyoruz (Ekstra). Burada birçok çay markasının, dizi film ve reklam çekimlerinin yapıldığı uçsuz bucaksız çay bahçelerini görüyor çay toplama ve çay bahçelerinde hatıra resimleri çektiriyoruz ardından Şelaleye gidiyoruz dev salıncak zipline sallanan köprüyü görüp muhteşem şelalede resimler çektiriyoruz Ağaran Şelalesi ve Çay Bahçeleri Turu gezimiz yörenin minibüsleri ile yapılacaktır (Ekstra) gezimizin ardından dinlenmek için otelimize hareket ediyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.

  Sabah Kahvaltısı: Otelde alınacak olup tur ücretine dâhildir.
  Öğle Yemeği: Trabzon’ da alınacaktır. (Ekstra)
  Akşam Yemeği: Otelde alınacak olup tur ücretine dâhildir.
  Konaklama Oteli: Pınar Butik Otel, Hilaz Otel, Patulya Otel, Özay Otel vb.

 4. 4. Gün
  Rize, Ayder Yaylası, Gelin Tülü Şelalesi, Horon Düzlüğü, Fırtına Deresi, Çamlıhemşin, Şenyuva Köyü, Çat Vadisi, Dev Salıncak, Rafting, Zipline, Huser Sis Denizi Yaylası, Pokut ve Sal Yaylası, Artvin Borçka, Karagöl

    Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrası çam ormanlarıyla kaplı Ayder Yaylası’na gitmek üzere yola çıkıyoruz. Aşağı ve Yukarı Ambarlığı, Şenlik Düzünü panoramik olarak görerek Kalegon Düzü’nde(Horan Düzlüğü) Gelin Tülü Şelalesi’ nde fotoğraf molası veriyoruz. Galerdüzü ve Kalegon gezileri sonrası Sonrasında Ayder Yaylasında vereceğimiz serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman sonrasında Çamlıhemsin’e hareket ediyoruz. Varışımızı takiben Dileyen misafirlerimiz ile ekstra olan yörenin minibüsleri ile Pokut Yaylası, Sal Yaylası, Çat Vadisi, Çinçiva Köprüsü, Şenyuva Köyü gezimiz düzenlenecektir (Ekstra). 2023m yükseklikte bulunan Pokut Yaylasında çekeceğimiz harika fotoğraflar ve sınırsız eğlence programımızı tamamlayacağız. Gezilerimiz sonrasında Fırtına Vadisi’ne hareket ediyoruz.

    Fırtına Deresi boyunca yapacağımız yolculuğumuzda doğaya bir kez daha hayran kalacağınızdan eminiz. Dere kenarında bulunan alabalık tesislerinden birinde alacağımız öğle yemeğimizin ardından dileyen misafirlerimiz son dönemin gözde aktivitelerinden Zipline ya da Rafting yapabilirler (Ekstra)

  Fırtında Deresinde  Rafting: Adrenalin seven misafirlerimiz için zevk dolu bir etkinlik olan rafting Fırtına Deresi ile daha keyifli bir hal almaktadır. Yaklaşık 1,5 saat süren etkinlikte eğlenceli dakikalar yaşayabilir ve çekilen fotoğraflar ile bu eğlenceyi ölümsüzleştirebilirsiniz

  Fırtında Deresinde Zipline (Ekstra): Fırtına Deresi üzerinde yaklaşık 10 metre yükseklikte 350 metre uzunluğunda bağlanan çelik halatlar ile Fırtına Deresi’nin bir tarafından diğer tarafına geçip geri dönerek eğlenceli bir etkinlik yapabilirsiniz.

  Aktivitelerimiz sonrasında Arhavi üzerinden Hopa’ya hareket ediyoruz. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Karagöl turumuzu çıkıyoruz.

    Bizleri bekleyen minibüslerimize biniyor ve Klaskur Vadisi’ndeki yapacağımız yolculuğumuzda Bardnala Şelalesi’nin yanından geçiyoruz. Bir heyelan sonucu Klaskur Deresinin önünün kapanmasıyla oluşmuş bir doğa harikası Karagöl’ e varıyoruz. Dağların arasında saklı bir cennet olarak tanımlanan Karagöl’ de vereceğimiz serbest zamanda göl kenarında çaylarını yudumlayabilir ve bu eşsiz doğasıyla bizleri büyüleyen atmosferde harika fotoğraflar çekebilirsiniz. Gezimiz sonrasında otelimize hareket. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.

  NOT: Dileyen misafirlerimiz 2600m yükseklikte bulunan Huser Yaylası Gün Batımı veya Gün Doğumu ve Sis Denizi Turumuza Katılabilirler (Ekstra). Güneşi muhteşem bir manzara eşliğinde batırırken veya doğuşuna şahitlik edebilir. ( Bölgesel yoğunluk ve yeterli katılım göz önünde bulundurularak rehber inisiyatifinde gerçekleştirilecektir.)

  Sabah Kahvaltısı: Otelde alınacak olup tur ücretine dâhildir.
  Öğle Yemeği: Fırtına Vadisi’nde alınacaktır. (Ekstra)
  Akşam Yemeği: Otelde alınacak olup tur ücretine dâhildir.
  Konaklama Oteli: Özay Otel, Terzioğlu Otel Heyamo Otel, Arhavi Resort Otel vb.

 5. 5. Gün
  Gürcistan, Batum, Çoruh Nehri, Medea Heykeli, Piazza Meydanı, Astronomik Saat, Alfabe Kulesi, Orta Cami, Ali ve Nino Heykeli, Saat Kulesi, Casino, Rize Bezi Dokuma Atölyesi, Araklı Vatan Çay Fabrikası, Kümbet Yaylası, Mavi Göl, Ordu, Boztepe

    Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrasında Batum’ a hareket ediyoruz.   Batum’ a giriş yapmamız için öncelikle Sarp Sınır Kapısı’nda giriş işlemlerimizi tamamlıyor ve aracımızla buluşuyoruz. (Ekstra) Roma döneminden kalan ve en son Osmanlılar döneminde kullanılan Gonio, Apsaros Kalesi' ni aracımızdan görüyor ve Batum şehir merkezine doğru devam ederken Bayburt' tan doğup Batum sınırlarına kadar kendine keskin çizgiler oluşturan Çoruh Nehri'ni ve üzerindeki eski Gonio Köprüsü' nü görerek şehir merkezine devam ediyoruz. Şehir merkezine varışımızı takiben aracımızdan inerek Şehir merkezi gezimize başlıyoruz. Tarihi Orta Camii, Alfabe Kulesi, Piazza Meydanını, Piazza Saat Kulesini, Gürcü Ortodoks Kilisesini (dışırıdan), Ermeni Kilisesini(dışından), Avrupa Meydanını, Medea Heykeli'ni, Poseidon Anıtını, Tiyatro Binasını, Batum Limanı'nı görüyoruz. Batum Bulvarı'nda gezinti yaptıktan sonra rehberimizin belirleyeceği saate kadar serbest zaman veriyoruz. Serbest zamanımızda alışverişlerinizi yapabilirsiniz Serbest zaman sonrasında tekrar Sarp’ a dönüp çıkış işlemlerimizi hallediyoruz. Aracımızla buluşuyoruz. (Türkiye’ ye dönüşümüzde Duty Free den alışveriş yapma imkânınızda olacaktır).  Alışveriş sonrasında Türkiye'de bulunan aracımıza geçiyoruz ve öğle yemeğini yemek üzere Hopa'da bulunan restoranımıza geçiyoruz (Ekstra).

    Yemek molamızın ardından Rize bezleri yapımını canlı olarak göreceğimiz ve alışveriş yapabileceğimiz Rize Bezi Atölyesi'ne gidiyoruz. Rize bezinin en büyük özelliği vücuttaki teri çekip vücudun serin ve nemsiz kalmasını sağlamasıdır. Rize bezi alışverişimizin ardından panoramik olarak Rize Kalesi'ni görüyoruz. Trabzon'a doğru geri dönüş yoluna geçiyoruz. Karadeniz’in en lezzetli ve kaliteli çay fabrikası Vatan Çay'dan içimi ve lezzeti güzel dökme ve aromalı çay üretim tesislerimizi ziyaret edip çay toplama işlemlerine katılıp alışverişlerimizi tamamladıktan sonra yönümüzü Giresun istikametine çeviriyor Giresun ilimizin ve Karadeniz'in en kıymetli ve muhteşem manzarası ve Çam sakızı sütlaçı ile ünlü Kümbet Yaylasına ve Mavi Göle gidiyoruz (Ekstra) bu arada ekstra turumuza katılmayan misafirlerimiz Dereli ilçemizde serbest zaman verilecektir. Ekstra gezimizin ardından 485 metre yükseklikteki Ordu Boztepe’ye çıkmak için Boztepe Teleferik Parka varıyoruz. Teleferik ile Boztepe’ye yükselirken (Ekstra) fotoğraf makinelerimizi hazırlayalım. Zirveye ulaştığımızda şehrin muhteşem manzarası eşliğinde kahvelerimizi yudumluyoruz. Kahve molamızın ardından, dinlenmek üzere otelimize geçiyoruz, konaklama ve akşam yemeği otelimizde.

  NOT: Türkiye ile Gürcistan Devletleri arasında yapılan anlaşma gereği TC vatandaşları Batum'a üzerinde TC kimlik numarası bulunan nüfuz cüzdanı ile geçiş yapabilmektedir. Bunun dışındaki kimlik kartları ile (ehliyet, kurum kimlikleri vs.) geçiş yapılamamaktadır. Ailesi ile birlikte (Anne ve Babanın Aynı Anda) seyahat etmeyecek olan 18 yaş altı misafirlerimizin BATUM'A geçişleri için NOTER’den onaylı MUVAVFAKATNAME almaları gerekmektedir. Bebekler, Çocuklar dâhil kimliklerde fotoğraf olması zorunludur. Kimlikler yırtık ve yıpranmış olmaması gerekmektedir. Gürcü memurları zaman zaman 10 yıldan eski olan kimlikleri kabul etmemektedir.

  DİKKAT: Tc Nolu Nüfus Cüzdanınızı Seyahate Çıkarken Yanınıza Almayı Unutmayınız. Resmi Olarak 01.09.2019 Tarihi İtibari İle Eski Nüfus Cüzdanları İle Gürcistan'a Geçiş Sağlanamayacaktır. 150 TL Olan Çıkış Ücreti Misafir Tarafından Ödenir.

  Sabah Kahvaltısı: Otelde alınacak olup tur ücretine dâhildir.
  Öğle Yemeği: Akçaabat Köfte Menü olarak alınacaktır. (Ekstra)
  Akşam Yemeği: Otelde alınacak olup tur ücretine dâhildir.
  Konaklama: Tesk Otel, Başoğlu Otel, Avcı Otel, Otel 28 vb

 6. 6. Gün
  Ordu, Fatsa, Ünye, Terme, Amazon Heykeli, Samsun, Atatürk Onur Anıtı, Bandırma Vapuru, Gazi Müzesi, Tütün İskelesi, Gerze, Sinop, Sinop Cezaevi, Sinop Kalesi, Ayhan Kotra, Diyojen Heykeli, Sinop Tekne Turu, Boyabat

    Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrası Samsun’a hareket ediyoruz. Cumhuriyetimizin en önemli mihenk taşlarından biri olan Kızılırmak ve Yeşilırmak’ın denize döküldüğü bölgede yer alan Samsun'a varıyoruz. İlk olarak Mustafa Kemal Atatürk'ün milli mücadeleyi başlatmak için 19 Mayıs 1919 'da 18 arkadaşıyla birlikte Samsun'a geldikleri vapur olan Bandırma Vapurunu ziyaret ediyoruz. Samsun Belediye Parkında Samsun'un simgesi haline gelmiş, Mustafa Kemal Atatürk'ün şehre ilk çıktığı noktaya dikilen Avusturalya' lı Heykeltraş Heinrich Krippel tarafından yapılan Atatürk Onur Anıtı'nı ziyaret ediyoruz. Mustafa Kemal Atatürk'ün Samsun'a geldiğinde kaldığı otel olan Mantıka Palace (Gazi Müzesi)'ı ziyaret edip, ulu önder Atatürk’ün Milli Mücadele’nin ilk meşalesini yakmak üzere Samsun’a ayak bastığı ilk nokta olan Tütün İskelesini ziyaret ediyoruz ve Samsundaki gezimizi tamamlayıp yönümüzü Alaçam Gerze ilçelerini panoramik görüp Sinop'a doğru hareket ediyoruz.

    Sinop Türkiye'nin en kuzey noktasında olup doğal güzelliğini koruyan tarihi bir liman kenttir. Öğle yemeği için Sinop'un meşhur mantısını, çiğ böreğini yiyebileceğiniz restorana gidiyoruz. Sinop’ta ilk olarak Büyük İskender’e “Gölge etme, başka ihsan istemem” sözüyle tanınan, ünlü Filozof Diyojen’in Heykeli bizleri karşılıyor. Ardından yapacağımız Tarihi Sinop Cezaevi gezimizde, hem tarihin hüzünlü sayfalarına tanıklık edeceğiz hem de ilginç hikayeleri rehberimizden dinleyeceğiz. (Sinop Cezaevi, 15 Ocak 2021 Tarihi itibariyle tadilata alınmıştır. Gezi tarihinde henüz açılmamışsa, sadece dışarıdan fotoğrafı alınacaktır.) Pek çok ünlü ismi misafir eden Tarihi Cezaevi gezisinin ardından ise, bir Selçuklu eseri olan Aleaddin Camii’ni ve Hükümet Konağı’nı panoramik olarak görüp Sinop Limanı’na ulaşıyoruz, burada Tekne turu yapma imkanı buluyoruz (Ekstra) bu turumuzda Karadenizden Sinop şehrimizi Tarihi Cezaevi ve Sinop Kalesini görme imkanınız olacaktır, Sinop'daki son gezimizin ardından İstanbul’a doğru hareket ediyoruz. İstanbul’a varışımızı takiben siz değerli misafirlerimizle vedalaşarak ayrılıyoruz.

  Sabah Kahvaltısı: Otelde alınacak olup tur ücretine dâhildir.
  Öğle Yemeği: Sinop’ta Mantı Menü olarak alınacaktır. (Ekstra)
  Akşam Yemeği: Güzergah üzeri dinlenme tesisinde alınacaktır. (Ekstra)
  Konaklama: Bu Gece Otel Konaklaması Yoktur.

Daha Fazla Gün Görüntüle

Tur Tarihleri

Fotoğraflar

Kampanyalar

Yorumlar

Bu tur için toplam puanınız

Tur ne kadar eğlenceliydi?

Rehberler ne kadar ilgiliydi?

Oteller / yemekler nasıldı?

Tur güzergahı nasıldı?