Üye Girişi

Bir hesabınız mı var? Giriş Yap

Bir hesabınız mı var? Giriş Yap

Kişisel verileriniz, Kvkk Metni kapsamında işlenmektedir. “Kayıt Ol” butonuna basarak Üyelik Sözleşmesi’ni okuduğunuzu ve kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

Kapadokya Turu 2 Gece 3 Gün (1 Gece Otel Konaklamalı)

Kapadokya Turu 2 Gece 3 Gün (1 Gece Otel Konaklamalı)

Kapadokya Otelleri 2 Gece 3 Gün / 1 Gece Otel Konaklamalı

30 Haziran 2020 Bu Fiyattan Son 4 Kişi


 1. 1. Gün
  İstanbul - Kapadokya

  21:00 - İncirli Doğtaş Mobilya Önü
  21:20 - Mecidiyeköy İETT Durakları (Mado Önü)
  22:00 - Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü
  22:20 - Kartal Köprüsü Altı
  22:40 - Çayırova Mc Donalds
  23:20 - İzmit Halkevi Durağı Önü (Ankara Yönü)
  23:40 - Adapazarı Otoban Çıkışı Shell Benzin İstasyonu
  00:30 - Kaynaşlı Türsan Park Tesisleri
  00:45 - Bolu Otogarı
  03:55 - Ankamall Avm Önü
  04:00 - Aşti Önü Berat Büfe
  04:10 - Gölbaşı Shell Benzin İstasyonu

 2. 2. Gün
  Tuz Gölü, Ihlara Vadisi, Paşabağ, Dervent Vadisi, Ürgüp, Şarap Mahzenleri, Üç Güzeller Peri Bacaları, Türk Gecesi

    Gerçekleştireceğimiz gece yolculuğu sonrasında ilk durağımız Tuz Gölü, Ankara, Konya ve Aksaray illerinin sınırının kesiştiği yerde yer alan tuz gölü Türkiye'nin tuz ihtiyacının %40'ı bu gölden karşılar, bizler Tuz Gölünü Panoramik olarak gördükten sonra (Sabah erken saatlerde veya geri dönüş güzergahında akşam saatlerinde mevsim şartlarından karanlığa kalındığı taktirde görülemeyecektir). Ihlara Vadisi’ ne hareket ediyoruz

    Ihlara Vadisi Jeomorfolojik özelliklerinden dolayı keşiş ve rahipler için uygun bir inziva ve ibadet yeri, Savaş ve istila gibi olağanüstü zamanlarda ise gizlenme ve korunma yeri Vadi içersindeki bulunan Ağaçaltı, Pürenliseki, Kokar, Yılanlı ve Kırkdamaltı Kiliselerini ziyaret ettikten ve vadinin güzelliklerini yaşadıktan sonra Derinkuyu veya (Kaymaklı) yeraltı şehrine varıp, bu dehlizleri inceliyoruz. Derinkuyu'dan ayrılıp öğle yemeğimizi alacağımız restorana varıyoruz. Verilmiş olan yemek molası sonrası üç başlı peri bacaları ile meşhur Paşabağ’ a hareket ediyoruz. Dervent vadisinde fotoğraf molası veriyor ardından kesme taş evleri ile meşhur Ürgüp'e ulaşıyoruz. Şehir merkezinde yapacağımız panoramik tur sonrası şarap mahzenlerini ziyaret ediyoruz. Ziyaretimiz sonrası 3 Güzeller olarak bilinen peri bacalarında fotoğraf molası veriyoruz. Gezimiz sonrasında otelimize hareket konaklama ve akşam yemeği otelimizde. Akşam dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Türk Gece programımıza katılım sağlayabilirler.

  Türk Gecesi: Uranos vb. restoranda gerçekleşmekte olup, 8-10 çeşit mevsime göre meze, kuruyemiş, patlamış mısır, sınırsız yerli alkollü ve alkolsüz içecek ikram edilmektedir.

  Kahvaltı: Bölge Restoranlarında alınacaktır (Ekstra)
  Öğle Yemeği: Bölge Restoranlarında Alınacak Olup Tur Ücretine Dahildir. 
  Akşam Yemeği: Otelde Alınacak Olup Tur Ücretine Dahildir.
  Konaklama: Atabay Termal Otel, Seandos Otel, Taş Saray Otel vb.

 3. 3. Gün
  Balon Turu, Güvercinlik Vadisi, Uçhisar Kalesi, Çanak Çömlek Atölyesi, Göreme Açık Hava Müzesi, Avanos, Hacı Bektaş-ı Veli

    Sabah erken saatlerde dileyen misafirlerimiz ile Kapadokya’nın büyüleyici gün doğumunda ekstra Balon fotoğraf çekimi turumuza gidiyoruz.(Ekstra) Balon turumuz sonrasında kahvaltımızı almak için otelimize geri dönüyoruz. Kahvaltı sonrasında ilk durağımız Güvercinlik Vadisi – Uçhisar Kalesi olacak. Panoramik olarak çekilen fotoğraf ardından, Daha sonra doyumsuz peri bacaları manzarası ile "Kör bile bilir Avanos' un yolunu çanak çömlek kırığından" deyişinin doğruluğunu kanıtlarcasına Çanak-Çömlek Atölyelerini ziyaret ediyor ve ustaların gösterilerini izleyip alış-veriş yapıyoruz. Gösterilerini izlediğimiz Çömlek Ustalarının el emeği göz nuru ürünlerinin alışverişinin ardından, Göreme Açık Hava Müzesini hareket ediyoruz. Burada Hristiyanlık tarihi hakkında verilen bilgilerin ardından Elmalı Kilise, Çarıklı Kilise, Yılanlı Kilise gibi sayısız kiliseyi gezebilirsiniz. Gezimiz sonrasında Avanos' a yöneliyoruz. (Öğle yemeği ekstra yöresel menü) yemek sonrası Hacı Bektaş’a hareket ediyoruz.

    Hacı Bektaş-i Veli Türbesini, Balım Sultan Türbesini, Nadar Avlusunu, Üçler Çeşmesini, Dergâh Avlusunu, Aslanlı Çeşme’yi, Hazret Avlusunu, Altılar Kapısını, Hasbahçe’yi, Çilehane’yi ve Kırklar Meydanı’nı ziyareti sonrası Deliklitaş’a varıyoruz halk arasında bu delikten geçenlerin günahlarından arındığı yönünde bir inanç da vardır. Zemzem çeşmesi, Hacı Bektaş-i Veli Anıtı, Yunus Emre Anıtı ve Ozanlar Anıtı gezerek Kırşehir –Ankara güzergahını takip İstanbul’ a dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. İstanbul’ a varışımızı takiben siz değerli misafirlerimizi aldığımız noktalarda vedalaşarak ayrılıyoruz.

  Kahvaltı: Otelde Alınacak Olup Tur Ücretine Dahildir
  Öğle Yemeği: Bölge Restoranlarında Alınacaktır. Ekstra
  Akşam Yemeği: Yol Üstü Dinlenme Tesislerinde Alınacaktır. Ekstra
  Konaklama: Dikkat Bu Gece Otel Konaklaması Yoktur!!!

Daha Fazla Gün Görüntüle

Tur Tarihleri

Fotoğraflar

Kampanyalar

Yorumlar

Seher telimen
Bu tura balon turu yazılmış. Fiata dahil mi.
28.03.2023
Bu tur için toplam puanınız

Tur ne kadar eğlenceliydi?

Rehberler ne kadar ilgiliydi?

Oteller / yemekler nasıldı?

Tur güzergahı nasıldı?