Üye Girişi

Bir hesabınız mı var? Giriş Yap

Bir hesabınız mı var? Giriş Yap

Kişisel verileriniz, Kvkk Metni kapsamında işlenmektedir. “Kayıt Ol” butonuna basarak Üyelik Sözleşmesi’ni okuduğunuzu ve kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

GÜZEL İKİLİ: KÜBA VE MEKSİKA 7 Gece 9 Gün THY ile 1 MAYIS ÖZEL

GÜZEL İKİLİ: KÜBA VE MEKSİKA 7 Gece 9 Gün THY ile 1 MAYIS ÖZEL

7 Gece 9 Gün Havana; 5* Melia Habana vb. // Cancun; 4* Grand Oasis Cancun vb.

30 Haziran 2020 Bu Fiyattan Son 4 Kişi

 

CANCUN’DA HER ŞEY DAHİL KONSEPTİNDE KONAKLAMA!


 1. 1. Gün
  İSTANBUL

  İstanbul Havalimanı dış hatlar gidiş terminali Türk Hava Yolları kontuarı önünde 28 Nisan 2024  Pazar saat 23.00’da buluşma.

 2. 2. Gün
  İSTANBUL - HAVANA

  Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerimiz sonrasında Türk Hava Yolları’nın TK183 sefer sayılı uçuşu ile saat 02.10’da Havana’ya uçuş. Yerel saat ile 07.45’te Havana’ya iniş. Pasaport ve bagaj işlemlerimizin ardından havalimanından aracımız ile panoramik Havana Şehir Turuna başlamak üzere hareket ediyoruz. Turumuzda Devrim Meydanı, Miramar, Malecon Bulvarı, Colomb Mezarlığı, UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Havana Eski Kenti ve kenti yüksek hâkim noktasından izleyebileceğimiz Morro Kalesi görülecek yerler arasındadır. Turumuzun sonunda otelimize varışımıza istinaden check-in işlemlerimizi gerçekleştirip odaların hazır olması durumuna göre odalarımıza yerleşiyoruz. Gecelememiz Havana’daki otelimizde.

 3. 3. Gün
  HAVANA

  Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından düzenlenecek ekstra Vinales Vadisi ve Pinar del Rio Turuna katılabilirler. Gecelememiz Havana’daki otelimizde. 

  → Vinales Vadisi ve Pinar del Rio Turu (öğle yemekli) | Kişi Başı 80 USD Yetişkin – 55 USD Çocuk

  UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde bulunan ve dünyaca ünlü Küba Puroları'nın tütünlerinin yetiştirildiği Vinales Vadisi’ne hareket. Yeşillikler arasında yaklaşık 3 saat sürecek yolculuğumuzun ardından Pinar del Rio’ya varış ve panoramik şehir turu. Ardından Küba purolarının resmi olarak üretildiği bir fabrikada puro yapımını ve kültürünü tanıyacağız. Dileyen misafirlerimiz burada orijinal Küba purolarından satın alabilirler (Puro fabrikasının kapalı olması durumunda, yerel bir tütün çiftliği ziyaret edilip, hem puro yapımı hakkında bilgi alma hem de dilersek alışveriş yapabilme imkanımız olacak). Daha sonra Vinales Vadisi’ne geçerek tütün tarlalarını ve yerel tütün çiftliklerini görebileceğiz. Ardından Ressam ve bilim adamı Leovigildo González Morillo tarafından 4 yılda 18 kişi ile birlikte kayaların üzerine çizilerek yapılmış, tarih öncesi yaşamı anlatan 120m yüksekliğinde ve 180m genişliğindeki duvar resmini (Mural de la Prehistoria) göreceğiz. Turumuzun devamında vadinin ortasında bulunan San Vicente restoranda öğle yemeğimizi alacağız. Yemek sonrası aynı bölgede yer alan ve Indian Cave diye adlandırılan mağarayı teknelerle gezeceğiz. Turumuzun sonunda Vinales Vadisi’nin tamamına hâkim manzaraya sahip bir tepede fotoğraf molası verdikten sonra Havana'ya ve otelimize geri döneceğiz.

 4. 4. Gün
  HAVANA

  Otelimizden sabah erken saatlerde aracımızla hareketle Küba’ya has şekilde yapılan 1 Mayıs kutlamasına katılım sağlayacağız. Kutlama sonrası otelimize dönüş. Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından düzenlenecek ekstra Benzersiz Havana Turuna katılabilirler. Gecelememiz Havana’daki otelimizde. 

  → Benzersiz Havana Turu (öğle yemekli) | Kişi Başı 90 USD Yetişkin – 65 USD Çocuk

  1958 yılının sonunda nihayete eren Küba devrimine kadar ithal edilmiş ancak daha sonra Amerika ve ona eşlik eden ülkeler tarafından  konulan ambargolar sebebi ile bir daha ülkeye sokulma şansı kalmayan ve günümüzde de aktif olarak kullanılmakta olan klasik Amerikan arabaları ile otelden ayrılıyoruz. Her birinin 4 kişiyi aldığı bu renkli araçlar ile Küba sokaklarında yapacağımız yaklaşık bir saatlik gezinin sonrasında ismini Fernando Hamel’den alan modern sanatçıların merkezi olan Hamel Sokağı’nı gezeceğiz. Buradan aracımızla Küba’nın Picassos’u olarak da bilinen Jose Fuster’in yaşadığı dönem boyunca yaptığı resimler, seramikler ve çizimlerden esinlinerek dekore edilip açık hava sergisine dönüşen mahallesine hareket. Mahallede vereceğimiz kısa bir alışveriş molası sonrasında Havana’yı tepeden görebileceğimiz Küba’nın efsanevi kahramanı Che Guevara’nın evini ziyaret edeceğiz. Öğle yemeğimizi yerel bir restoranda alacağız. Daha sonra Havana’nın en keyifli caddelerinden birisi olan Prado Caddesi’ne geçeceğiz. Bölgede yürüyerek yapacağımız gezimiz sırasında Batista rejimi döneminde saray olarak kullanılan, devrim sonrasında ise müze olarak halkın hizmetine sunulan Devrim Müzesi’nden geçeceğiz. Devrim Müzesi’nin bahçesinde Küba Bağımsızlık Savaşı ve Küba Devrimi dönemlerinden kalma silahları, tekne, uçak ve tankları (dışarıdan) görebileceğiz.

 5. 5. Gün
  HAVANA - CANCUN

  Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında check-out işlemlerimizi gerçekleştirip, havalimanına transfer. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerimiz sonrasında yerel havayolu ile Cancun’a uçuş. Cancun’a inişi takiben pasaport ve bagaj işlemlerimizin ardından havalimanından aracımız ile otelimize transfer. Otelimize varışımıza istinaden check-in işlemlerimizi gerçekleştirip odaların hazır olması durumuna göre odalarımıza yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve gecelememiz Cancun’daki otelimizde. 

 6. 6. Gün
  CANCUN

  Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası tüm gün serbest zaman. Otelimizin her şey dahil hizmetlerinden faydalanabilir, deniz, kum ve güneşin tadını doyasıya çıkarabilirsiniz. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından düzenlenecek ekstra Tulum Harabeleri Turuna katılabilirler. Öğle yemeği, akşam yemeği ve gecelememiz Cancun’daki otelimizde. 

  → Tulum Harabeleri Turu | Kişi Başı 90 USD Yetişkin – 80 USD Çocuk

  Cancun’a yaklaşık 1,5 saatlik mesafede yer alan Tulum harabeleri, Meksika’da Chichen Itza ve Teotihuacan’dan sonra en çok ziyaret edilen arkeolojik alandır. Bu yarım günlük turumuzda Karayip Denizi'ndeki Yucatán Yarımadası'nın doğu kıyısındaki 12 metrelik kayalıklarda yer alan, M.Ö 300 ile M.S 1500 yılları arasında Orta Amerika ve Meksika sınırları içerisinde yaşamış ve tarihin en gizemli medeniyeti olan Maya’ların Saray ve Tapınaklarını ziyaret edeceğiz. Tur sonrası Cancun’a ve otelimize dönüş.

 7. 7. Gün
  CANCUN

  Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası tüm gün serbest zaman. Otelimizin her şey dahil hizmetlerinden faydalanabilir, deniz, kum ve güneşin tadını doyasıya çıkarabilirsiniz. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından düzenlenecek ekstra Chichen Itza ve Cenote Ik Kil Turuna katılabilirler. Öğle yemeği, akşam yemeği ve gecelememiz Cancun’daki otelimizde. 

  → Chichen Itza ve Cenote Ik Kil Turu (öğle yemekli) | Kişi Başı 180 USD Yetişkin – 160 USD Çocuk

  Kukulcan Tapınağı (El Castillo), El Caracol, Ik kil Sulu Obruğu (Cenote Ik Kil), Kaplanlar Tapınağı ve Savaşçılar Tapınağı’nı göreceğimiz turumuz için hareket. Yucatan Yarımadası’nın içlerinde doğru yaklaşık 3 saat sürecek yolculuğumuzun ardından ilk ziyaretimize başlıyoruz. Gezeceğimiz yapıların arasında belki de en ünlüsü olan ve 2007 yılında Dünya’nın Yedi Harikası’ndan biri seçilen Kukulcan Tapınağı’nın bu ünü kazanmasındaki en büyük etken hiç şüphesiz mimarisinde kullanılan bilimsel gözlemlerdir. 8. ve 12. yy. lar arasında Mayalar tarafından yapılan piramit formundaki tapınağın dört bir yanında yer alan 91 basamak ve nihai son basamak, bir yıl içerisindeki 365 günü temsil etmektedir. Turumuzda ayrıca Meksika’nın sembollerinden birisi olan Cenote Ik Kil’i gezeceğiz. Dileyen misafirlerimiz bu sulu obruk içerisinde yüzmeyi deneyimleyebilirler. Öğle yemeğimizi yerel bir restoranda alacağız. Tur sonrası Cancun’a ve otelimize dönüş.

 8. 8. Gün
  CANCUN

  Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası tüm gün serbest zaman. Otelimizin her şey dahil hizmetlerinden faydalanabilir, deniz, kum ve güneşin tadını doyasıya çıkarabilirsiniz. Öğle yemeği, akşam yemeği ve gecelememiz Cancun’daki otelimizde

 9. 9. Gün
  CANCUN - İSTANBUL

  Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında check-out işlemlerimizi gerçekleştirip, transfer saatine kadar serbest zaman. Rehberimizin bildireceği transfer saatinde havalimanına doğru hareket ediyoruz. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerimiz sonrasında Türk Hava Yolları’nın TK181 sefer sayılı uçuşu ile saat 14.00’ta İstanbul’a uçuş. Geceleme uçakta. 

 10. 10. Gün
  CANCUN - İSTANBUL

  Yerel saat ile 10.10’ta İstanbul Havalimanı’na iniş ve turumuzun sonu. Bir sonraki keyifli gezimizde buluşmak üzere veda ediyoruz.

   

  Uçuş Detayları

  29 Nisan 2024   Türk Hava Yolları   TK183   IST-HAV   02.10 07.45

                                              02 Mayıs 2024   Yerel Havayolu                     HAV-CUN

          06 Mayıs 2024   Türk Hava Yolları   TK181   CUN-IST   14.00 10.10 (+1)

   
Daha Fazla Gün Görüntüle

Tur Tarihleri

Fotoğraflar

Kampanyalar

Yorumlar

Bu tur için toplam puanınız

Tur ne kadar eğlenceliydi?

Rehberler ne kadar ilgiliydi?

Oteller / yemekler nasıldı?

Tur güzergahı nasıldı?