Üye Girişi

Bir hesabınız mı var? Giriş Yap

Bir hesabınız mı var? Giriş Yap

Kişisel verileriniz, Kvkk Metni kapsamında işlenmektedir. “Kayıt Ol” butonuna basarak Üyelik Sözleşmesi’ni okuduğunuzu ve kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

BAŞTANBAŞA MISIR 8 Gece 11 Gün (HRG - SSH)

BAŞTANBAŞA MISIR 8 Gece 11 Gün (HRG - SSH)

8 Gece 11 Gün 3* / 4* / 5* Oteller

30 Haziran 2020 Bu Fiyattan Son 4 Kişi

 • 06.09.2024 549.00 USD Bu Fiyattan Son 3 Kişi
 • 18.10.2024 529.00 USD
 • 25.10.2024 529.00 USD
 • 08.11.2024 549.00 USD
 • 15.11.2024 549.00 USD
 • 22.11.2024 549.00 USD
 • 29.11.2024 549.00 USD
 • 06.12.2024 549.00 USD
 • 13.12.2024 549.00 USD
Kişi başı 529,00 USD 'den itibaren 18.091,80 TL
 
BAŞTANBAŞA MISIR – KOLAY VİZE

Hurghada (4) (Luksor) Kahire (2) Sharm(2)

8 Gece Konaklama, 9 Kahvaltı, 5 Akşam Yemeği, 1 Öğle Yemeği
 
 

Sahra Çölü ile çevreli olan Hurgada, rengarenk mercanları, tertemiz denizi, Maldivler’i aratmayan sapsarı kumsalları ile Kızıldeniz’in en eski ve en güzel tatil merkezlerinden birisidir. 
Hem uçsuz bucaksız kum plajları, hem de Kahire ve Luksor gibi tarihi ve kültürel hazinelere sahip şehirlere yakınlığı ile dünyanın her yerinden turistlere ev sahipliği yapmaktadır.

Afrika ve Orta Doğu coğrafyasının en büyük kenti olan Kahire, tüm dünya gezginlerinin hayatlarında en az bir kez görmek istedikleri yerlerden birisidir.  Nil’in iki yakasında kurulu bu metropol M.Ö. 3000 yıllarından bu yana tarih sahnesinde rol almaktadır. Gizemi hala çözülememiş Firavunlar Döneminden, Roma İmparatorluğuna ve Osmanlı’ya, Yahudilik’ten, Hıristiyanlık ve İslam’a kadar dünyaya yön vermiş en önemli din ve medeniyetlere ev sahipliği yapmış yerlerden birisi olan Kahire, günümüzde ‘’1000 Minareli Kent’’ olarak ün yaparak İslam, Arap ve Afrika alemlerinin başkenti olmuştur.

Kızıldeniz; rengarenk mercanları, çok çeşitli balıkları ve tertemiz suları ile dünyanın en güzel denizlerinden birisidir. Bir zamanlar Firavun’un zulmünden kaçan Hz. Musa ve ona inananlara da ev sahipliği yapan Sina Çölü; uçsuz bucaksız coğrafyası, sıra sıra uzanan granit dağları, vadileri, kanyonları, vahaları ve uzansanız dokunurmuşçasına yıldızlarla bezeli geceleri ile dünyanın en güzel çöllerinden birisidir.  Kızıldeniz’in turkuaz sularının, Sina Çölü’nün sapsarı kumlarını okşadığı en havalı tatil beldesi ise kuşkusuz ki Sharm el Sheikh’tir.  Ev sahipliği yaptığı çok sayıda Uluslararası Kongre ve bazı barış görüşmelerinde oynadığı rol sebebiyle ‘’Barış Şehri’’ olarak da anılan Şarm el Şeyh, günümüzde; 12 ay elverişli iklimi, denizi, gece hayatı, çok sayıda aktivitesi, tarihi ve kültürel önemli yerlere yakınlığı ile tüm dünyadan turistlerin gözdesi olmuştur.

Mısır’ın en önemli bölgelerini birleştirdiğimiz Baştanbaşa Mısır Turumuzda, Hurghada-Kahire-Sharm arasında büyüleyici bir yolculuk sizleri bekliyor.

Bu seyahatinizde, düzenlediğimiz gezilere katılarak;
-Gizemi hala çözülememiş Piramitleri ve Kahire’nin diğer sembol yapılarını ziyaret edebilir,
-Açıkhava Müzesi kimliğindeki Luksor’da medeniyetin izlerini sürebilir,
-Kızıldeniz’de, Sahra Çölünde ve Sina Çölünde keyifli bin bir maceraya atılabilir,
-Tarihe damga vurmuş birçok dönem eserleri arasında baş döndürücü bir yolculuk yapabilir,
-Bereketi ile birçok medeniyete can vermiş Nil Nehri üzerinde tekne ile gezebilir,

Yani kısacası; hayatınızın en unutulmaz yolculuğuna çıkabilirsiniz…

 1. 1. Gün
  İSTANBUL-HURGHADA

  Saat 19:45 İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı buluşma.
  Saat 22:45 Pegasus Havayollarına ait PC 620 sefer sayılı tarifeli uçuşla Hurghada’ya hareket ediyoruz.
  Not: Uçuş saatleriniz sebebiyle varışta hemen oda alabilmeniz için otel rezervasyonunuz bugünden başlamaktadır. Bazı tarihlerde sefer sayısı ve uçuş saati değişik olabilir, tur başlangıcı olarak Sabiha Gökçen Havalimanında bulunulacak ve otel rezervasyonunuzun başladığı tarih baz alınmıştır.

 2. 2. Gün
  HURGHADA (Kahvaltı, Öğle Yemeği ve Akşam Yemeği)

  Saat 00:25 Varış. İşlemlerin ardından, otelimize transfer ve odalara yerleşme. Kahvaltı, öğle ve akşam yemeği otelimizde. Gününüz serbest. Rehberimizin belirleyeceği saatte Panoramik Hurghada turumuz için hareket ediyoruz. Yeni Hurghada ve Eski Şehir Merkezi, Al Mina Camii, Marina Bölgesi, St. Mary Kıpti Kilisesi, Balık Hali, göreceğimiz yerler arasındadır. Bugün için size farklı gezi alternatifleri öneriyoruz. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek SeaScope Yarı Denizaltı Turuna katılabilirler. (Yetişkin: 29 USD/Çocuk: 19 USD) Teknemizin sualtında kalan cam bölümünde oturarak Kızıldeniz’in dünyaca meşhur ve akvaryum gibi olan sualtını içindeymişçesine deneyimleyip muhteşem fotoğraflar çekebilirsiniz. (transferler dahil)

  Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek Gerçek Denizaltı Turuna katılabilirler. (Yetişkin: 49 USD/Çocuk: 29 USD) Gerçek denizaltı deneyimine var mısınız? Denizaltımız 20 metre kadar derinliğe inecek. Kızıldeniz’in dünyaca meşhur ve akvaryum gibi olan sualtını içindeymişçesine deneyimleyip muhteşem fotoğraflar çekebilirsiniz. (transferler dahil)

  Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek Çölde Gün Batımı ATV ya da Buggy Safari Turuna katılabilirler. (Tek Kişilik ATV: 29 USD, Çift Kişilik Buggy 2 Kişi Toplam: 39 USD) Sina Çölü ve Sıra Dağları; gün batımında doyumsuz manzaralar sunmaktadır. Gezimizde bir de Bedevi kampını ziyaret ederek çölde yaşam ile ilgili bilgiler alabileceksiniz. (Transferler, kask, Bedevi Çayı ikramı dahil, diğer içecekler ve poşu dahil değildir) Gezilerimizin ardından otele transfer. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 3. 3. Gün
  HURGADA (LUKSOR) (Kahvaltı ve Akşam Yemeği)

  Kahvaltı, akşam yemeği ve konaklama otelimizde. Gününüz serbest. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek Günübirlik Öğle Yemekli Luksor Turuna (Yetişkin: 109 USD/Çocuk: 69) katılabilirler. Binlerce yıl öncesinde yaşamış olan Firavunlar Dönemi, günümüzde dahi gizemini koruyan birçok özelliğe sahiptir. Firavunların izlerini sürebileceğiniz en önemli yerleşim yerlerinden biri ise hiç şüphesiz Yeni Krallık dönemi başkenti Luksor’dur. Hurghada'ya 360 kilometre mesafede bulunan bu şehir, tatiliniz sırasında günübirlik ziyaretleriniz için harika bir seçim olacaktır. Sabah çok erken saatlerde otelinizden hareket edip gece geç saatlerde geri döneceğiniz bu gezide Krallar Vadisi (giriş ücreti dahil), Hatchepsut Tapınağı (II. Tuthmosis, III. Tutmosis, Montuhotep Tapınakları) (giriş ücreti dahil), Memnon Anıtları, Karnak Tapınağı (giriş ücreti dahil) ve Nil Nehri gibi dünyanın en nadide tarihi ve doğal zenginliklerini detaylı şekilde gezme fırsatı bulacaksınız. Turumuz sırasında Ramesseum, El Qurna yerleşimi ve mezarları, Deir El Bahari, III. Amenhotep Tapınağı, Luksor Tapınağı, Korniş ve ünlü Kışlık Saray, yakın zamanda yeniden açılışı yapılan muhteşem Sfenks Yolu panoramik olarak görülecek diğer yerler arasındadır ve Nil Nehri üzerinde çok keyifli bir tekne turu yapılarak öğle yemeği yerel bir restoranda alınacaktır.  . (Transferler, otobüste kişi başı 2 küçük su, öğle yemeği, Karnak Tapınağı giriş ücreti, Krallar Vadisi ören yeri giriş ücreti, Hatchepsut Tapınağı giriş ücreti ve Memnon Kolezyumu giriş ücreti fiyata dahildir, diğer içecekler ve Tut Ank Amon Mezar giriş ücreti ekstradır) Turumuzun bitimi ile birlikte Hurghada’ya dönüş transferi.

 4. 4. Gün
  HURGHADA (Kahvaltı ve Akşam Yemeği)

  Kahvaltı, akşam yemeği otelimizde. Gününüz serbest. Gününüz serbest. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek Tam Günlük Öğle Yemekli Giftun Tekne Turuna (Yetişkin: 39 USD/Çocuk: 19/Dalış Farkı: 20 USD) katılabilirler. Kızıldeniz’in Maldivler’i olarak bilinen Giftun, bölgenin enfes adalarından biridir ve doğal güzelliklerinin ve su altı hazinelerinin korunması için Ulusal Rezerv Alanı olarak ilan edilmiştir. Dolu dolu bir gün geçirmek için tam günlük tekne turu yapabilir, adanın tüm güzelliklerini doyasıya keşfedebilirsiniz. Bölgenin en kaliteli plajı olan Nemo Beach’de veya Orange Bay’de güneşlenebilmeniz ve denize girebilmeniz için serbest zaman vereceğiz. Teknemizde alkolsüz içecekler ve öğle yemeği servis edilirken, tüplü dalış talep eden misafirlerimiz bizi haberdar ederek ekstra ücret karşılığında dalış keyfini yaşayabilirler. Ayrıca, Şezlong ve şemsiye ücreti ile Ulusal Park giriş ücreti, tur fiyatına dahil edilmiştir. Tüplü dalışı yapmak isteyen misafirlerimiz önceden rehberimize bildirerek bu seçeneği de değerlendirebilirler. (Transferler, öğle yemeği, alkolsüz içecekler, Giftun Ulusal Parkı giriş ücreti fiyata dahildir. Tüplü dalış ekstra ücrete tabidir. Şnorkel ekipmanını dilerseniz ek ücret ödeyerek teknede kiralayabilir ya da kendi ekipmanınızı getirebilirsiniz) Turumuzun bitimi ile birlikte otelimize transfer.

 5. 5. Gün
  HURGHADA-KAHİRE (Kahvaltı)

  Kahvaltı ve odaların boşaltılmasının ardından, Kahire’ye doğru yola çıkıyoruz. (Yaklaşık 465 km) Varışımızla birlikte Panoramik Kahire Şehir Turu gerçekleştireceğiz. Bu gezimizde; Nasr Mahallesi ve Heliopolis bölgelerindeki Meçhul Asker Anıtı ve Enver Sedat Anıt Mezarı, Baron Empain Sarayı, ünlü Tahrir Meydanı, Nil nehri boyunca uzanan şehir merkezi, Kasr el Nil, Cezire Adası gibi belli başlı yerleri göreceğiz. (Not: Kahire’de genelde yoğun trafik olduğundan kaldığınız otelin bölgesi, geziye katılacak diğer misafirlerin otellerinin bölgeleri ve yoğun trafik durumuna göre sizlerin konforu için tur içeriğinde ve/veya akışında değişiklik olabilir. Turumuzun bitimi ile birlikte otelimize transfer, odalara yerleşme. Konaklama otelimizde. 

 6. 6. Gün
  KAHİRE (Kahvaltı)

  Kahvaltı ve konaklama otelimizde. Gününüz serbest. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek Tam Günlük Öğle Yemekli Piramitler, Müze, Khan el Khalil-i Çarşısı Turuna katılabilirler. (Yetişkin: 89 USD/Çocuk: 59 USD) Bu gezimizde öncelikle Kahire’nin en önemli hazinesi olan Piramitlere gidiyoruz. Dünyanın 7 Harikasından günümüze kadar ulaşan tek eser olması ile dünyanın en çok merak edilen eseri olan sayısız gizemli teknik ve mimari unsuru yansıtan Keops Piramidi’ni, tüm platoyu ayakları altına alan Panorama Tepesini, Kefren, Mikerinos ve Kraliçe ile diğer soyluların anıt mezarları olan piramitleri görüp nefis fotoğraflar çekiyoruz. Sonrasında, Kefren Mezar kompleksinin en önemli parçası olan ve mumyalama işlemlerinin yapıldığı Kefren Vadi Tapınağı’nı ve Sfenks'i göreceğiz.  Gezimiz esnasında, Papirüs Atölyesi ve Doğal Parfüm Fabrikası ziyaretlerimiz de olacak. Öğle yemeğimizi Mewlana Restoranda aldıktan sonra, dünyada çok ses getirmiş ve ilgi görmüş keşif olan Tutankhamon Mezarı Hazine’sini ve diğer birçok dünyaca ünlü eserleri görebileceğimiz Mısır Ulusal Müzesi. Müze’nin alt katında Eski, Orta ve Yeni Krallık Dönemleri’nin en önemli ve değerli parçalarını, lahit ve heykelleri bulunmaktadır. Müzenin üst katında ise eşsiz som altın parçalar, lahitler, mask ve mücevherler, kanapos küpleri, tahtlar ve Tutankhamon’un tüm diğer eşyalarını içeren olağanüstü hazinesi bulunmaktadır. Burayı da gezdikten sonra; Afrika kıtasının en ünlü çarşısı olan Khan el Khalili Çarşısı'na gidiyoruz. Çarşı Amr İbn el As ile birlikte Kahire şehrinin kurucularından kabul edilen Muiz el din-Allah tarafından kurulmuş olan “Beyn-el Kasreyn” adı verilen “İki Saray arası” bölgesinin ve İslami Kahire’nin kalbinde yer alır. Dünyanın en eski ikinci medresesi olan El Ezher Medresesi adını taşıyan El Ezher Camii ve restore edilmiş haliyle Kahire’nin en güzel camilerinden Hüseyin Camii de burada yer alır. Çarşı ziyareti sırasında Hüseyin Camii’ni ziyaret edebilir, beş binin üzerinde dükkanlardan ve arastalardan birinde hediyelik alış-verişlerinizi yapabilir, Nobel ödüllü dünyaca ünlü yazar Necip Mahfuz’un adını taşıyan kafede veya Mehmet Akif Ersoy’un da favori mekanlarından olan Fishawi’de karkadeh, limonata, kahve veya naneli çayınızın tadını çıkartabilirsiniz. (Transferler, otobüste kişi başı 2 küçük su, öğle yemeği, Giza Piramitleri ören yeri giriş ücreti, Ulusal Müze giriş ücreti ve müzede kulaklık fiyata dahildir. Piramit içine giriş ekstradır ve tavsiye edilmez. Diğer içecekler ekstradır) Dilerseniz bu gezinizi rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek Nil’de Şovlu ve Akşam Yemekli Tekne Turu ile taçlandırabilirsiniz. (Yetişkin: 49 USD/Çocuk: 29 USD) Nil’in iki yanına kurulmuş Kahire kentinin geceleri ışıl ışıl olan görüntüsü ve çok güzel bir şov ile keyifli vakit geçireceksiniz. (Açık büfe akşam yemeği, 4 kişiye 1 büyük su ve transferler fiyata dahildir, diğer içecekler ekstradır) Gezimizin bitimi ile birlikte otelimize transfer. Konaklama otelimizde.

 7. 7. Gün
  KAHİRE-SHARM el SHEİKH (Kahvaltı)

  Kahvaltı otelimizde. Odalar saat 12:00’da boşaltılacaktır. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek Tam Günlük Öğle Yemekli Eski Kahire & Medeniyet Müzesi Turuna katılabilirler. (Yetişkin: 99 USD/Çocuk: 59 USD) Gezimizde öncelikle, dünyaca ses getirmiş ve görkemli Altın Geçit Töreni ile açılışı yapılmış olan ve içerisinde Luksor Yeni Krallık Dönemi en ünlü ve ihtişamlı firavun ve kraliçeleri mumyalarının özel koşullarda sergilendiği Medeniyet Müzesi (NMEC) gezilecektir. Müzede mumyaların yanı sıra, Mısır tarihinin tamamını kapsayacak şekilde kronolojik ve tematik (tarım, mimari, dini, astronomi, matematik, tıp, kozmetik) olarak en önemli parçaları sergilenmektedir. Ardından, öğle yemeğimizi Nile Dolphin/Al Saraya ya da Nile Crystal Restoranlarından birinde alıyoruz. Gezimizin sonraki bölümünde; İslam, Yahudilik ve Hristiyanlığın ortak geçmiş ve ögelerine sahip olan Kahire’de İslam-Hıristiyanlık ve Yahudilik eserlerine ve Kahire’nin kültürel yapısına yönelik yapacağız. İlk olarak Kahire Kalesi’ne gidiyoruz. Selahaddin Eyyubi Kalesi, ve burada bulunan Kavalalı Mehmet Ali Paşa olarak da bilinen ve olağanüstü mimari ve süslemeleriyle ünlü Mohammed Ali Camii görülecektir. Turumuzun devamında Mısır ve Afrika kıtasının ilk camisi olan Amr ibn al-As Camii, Hz Musa’nın da vakit geçirdiğine inanılan Ben Azhar Sinagogu ve Hristiyanlar için kutsal yol üzerinde sayılan Asma (Muallak) Kilise, Hristiyan'lar için büyük öneme sahip, Hz. Meryem ve Hz. İsa’nın üç ay boyunca yaşadıkları mağaranın da içinde yer aldığı Abu Serga Kilisesi ve Mısır Hristiyanları tarihini sergileyen Kıpti Müzesi görülecektir. (Transferler, otobüste kişi başı 2 küçük su, öğle yemeği, Medeniyet Müzesi giriş ücreti, Kale ve Cami giriş ücretleri, Sultan Hasan Medresesi giriş ücreti, El Moez Sokağı giriş ücreti dahildir, diğer içecekler ekstradır) Bu turumuzu rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek Nil’de Otantik Filika Gezisi ile birleştirerek daha da keyifli hale getirebilirsiniz. (Yetişkin: 49 USD/Çocuk: 29 USD) Nil üzerinde Firavunlara layık bir tekne ile doyumsuz manzaralar eşliğinde bir gezide kuşkusuz ki unutulmaz anılar biriktirip çok güzel fotoğraflar çekebileceksiniz. (içecek ikramı ve transferler dahildir) Turumuzun bitimiyle birlikte otele transfer.

  Eski Kahire Turuna katılmak istemeyen misafirlerimiz için diğer bir seçenek ise rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek Tam Günlük Öğle Yemekli Sakkara Piramitleri ve Büyük Müze Turuna katılabilirler. (Yetişkin: 99 USD/Çocuk: 59 USD) Mısır’ın eski başkenti Memphis’te yaşayanların gömüldüğü yer olan Sakkara Bölgesi, özellikle tarih ve metafizik meraklılarını cezbetmektedir. M.Ö. 2620 yılında İmhotep tarafından inşa edilen Basamaklı Piramit kullanılan mastabalar ile sonraki piramitlerin inşasına ilham kaynağı olmuştur. Burada; Unas Piramitleri, Zoser Piramitleri, Titi Piramidi, Kagemni Mezarı, Sakkara Piramitleri göreceğimiz yerler arasındadır. Ardından öğle yemeğimizi yerel bir restoranda alıp Mısır’ın son dönemki kültürel atılımları arasında başta sayılabilecek Büyük Müze’ye gidiyoruz. Tut Ank Amon’un tüm koleksiyonunun yanı sıra yüz binden fazla eser barındıran müze, kuruluşu ile birlikte dünyanın en önemli sergi alanı vasfını kazanmıştır. Sergilerin yapıldığı galeriler, bahçeler, alışveriş alanı, yeme-içme bölümleri ile müzeden çok bir tarih ve kültür kompleksi olarak inşa edilmiş binaın mimarisi bile çok sayıda turisti cezbetmektedir. (Transferler, otobüste kişi başı 2 küçük su, öğle yemeği, Zoser Piramidi, Teti ve Unas Piramitleri, Ankmahur, Nefer, Setemptah, Ptahhotep, Kahmennekawassi, Ti, Aedut, Unasankh ve İnheret’i kapsayan Sakkara Piramtileri ören yeri giriş ücreti, Büyük Müze giriş ücreti dahildir, diğer içecekler ekstradır) Turumuzun bitimiyle birlikte otele transfer.Rehberimizi belirleyeceği saatte Sharm’a hareket ediyoruz. (Yaklaşık 510 km)
  Not: Geceniz otobüste geçecektir.

 8. 8. Gün
  SHARM el SHEİKH (Kahvaltı ve Akşam Yemeği)

  Varışımızda, yerel bir restoran ya da otelde kahvaltımızı alacağız. Ardından, Rehberimizin belirleyeceği saatte Panoramik Sharm Şehir Turu gerçekleştireceğiz. Barış Anıtı, Eski Şehir Merkezi, El Sahaba Camii gibi şehrin önemli yerlerini gezdikten sonra serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek SeaScope Yarı Denizaltı Turuna katılabilirler. (Yetişkin: 39 USD/Çocuk: 19 USD) Teknemizin sualtında kalan cam bölümünde oturarak Kızıldeniz’in dünyaca meşhur ve akvaryum gibi olan sualtını içindeymişçesine deneyimleyip muhteşem fotoğraflar çekebilirsiniz. (transferler dahil). Ardından, otele transfer. Odalar saat 14:00’da alınacaktır. Dileyen misafirlerimiz gününü Çölde Gün Batımı ATV ya da Buggy Safari Turu ile renklendirebilirler.  (Tek Kişilik ATV: 19 USD, Çift Kişilik Buggy 2 Kişi Toplam: 29 USD) Sina Çölü ve Sıra Dağları; gün batımında doyumsuz manzaralar sunmaktadır. Gezimizde bir de Bedevi kampını ziyaret ederek çölde yaşam ile ilgili bilgiler alabileceksiniz. (Transferler, kask, Bedevi Çayı ikramı dahil, diğer içecekler ve poşu dahil değildir) Gezilerimizin ardından otele transfer. Akşam yemeğimiz otelde.

 9. 9. Gün
  SHARM el SHEİKH (Kahvaltı ve Akşam Yemeği)

  Kahvaltı ve akşam yemeği ve konaklama otelimizde. Gününüz serbest. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek Tam Günlük Öğle Yemekli St Catherine Manastırı & Dahab Kombi Turuna katılabilirler. (Yetişkin: 89 USD/Çocuk: 79 USD) Bu turumuz için, kahvaltı kutularının otelimizden alınmasının ardından çok erken saatlerde otelimizden hareket ederek, St Catherine’e doğru yola çıkıyoruz. (Yaklaşık 200 km) Uçsuz bucaksız çöl manzaraları eşliğinde yapacağımız seyahat sonrasında varışımızla birlikte Manastır ziyaretimize başlıyoruz. Yunan-Ortodoks Manastırı, Allah’ın Hz. Musa ile konuştuğu yer olarak bilindiğinden Hıristiyanlarca kabaca tabirle ‘’Allah’ın Ayakları ile Çiğnediği’’ (İsaiah 18:7, İncil) yer olarak tanımlanan Sina Dağlarının eteklerinde kuruludur. Kutsal kitaplarda Allah’ın Hz. Musa ile bir alev suretinde konuştuğundan bahsedilir. Manastırın önünde sürekli yanan ateşin (Yanan Çalı) , bu orijinal ateşten yakıldığına ve günümüze kadar hiç sönmeden geldiğine inanılmaktadır. Manastırda bulunan rölikler, tüm Hıristiyan Mezheplerince kutsal sayıldığından Manastır hac yeri kabul edilir. Ayrıca, manastırda Hz. Muhammed’in mükerrer seferler bu manastıra giderek buradaki görevli din adamları ile görüştüğüne dair bazı tarihi belgeler bulunmakta ve bu belgeler önde gelen İslam alimleri tarafından da onaylanmaktadır. Yanı sıra; I. Sultan Selim, Napolyon, Çariçe Katarina, İmparatoriçe Helena gibi tarihi ünlü simaların da bu manastırı ziyaret ettikleri bilinmektedir. Bu sebeplerle tüm dinlerden insanlar ve dinsizler manastırı bir ruhsal arınma yeri olarak görüp, ziyaretlerinde kendi inanışlarına göre dua edip dilek tutmaktadırlar. Manastırda bulunan ilk basım kitaplar, Eski ve yeni Ahitler’in orijinal el yazmaları, tarihi ikonalar dünya dinler tarihinin en önemli hazineleri arasında sayılmaktadır. (bu hazineler sıklıkla dünya çapında müzelerde sergilenmektedir, ziyaretiniz esnasında bazıları manastırda bulunmayabilir) Manastırda bulunan Rahipler, Rahibeler ve Keşişler, çöldeki bedevi halkla sıcak ilişkiler içerisinde münzevi bir hayat sürmektedirler. (ÖNEMLİ NOT: Dini ayin yapılan gün ve saatlerde manastır ziyaretçi kabul etmemektedir. Bu gün ve saatler önceden ilan edilmediği için firmamız bu durumdan dolayı sorumlu tutulamaz. Böyle bir durumda, manastır dışarıdan görülecektir.) Burada ayrıca Hz. Musa’nın karısı ile tanıştığı yeri, Harun Peygamber’in mezarı ve Altın Buzağı Oyması göreceklerimiz arasındadır. Sonrasında, Kızıldeniz’in meşhur şnorkel bölgelerinden 3 Pools (3 Havuz) Bölgesine giderek burada Bedevi Çadırında mola veriyoruz. Dileyen misafirlerimiz şnorkel ile Kızıldeniz’in sualtı hazinelerini görebilirler. Burada ayrıca, sahilde keyifli bir deve gezisi yapacağız ve yakında bulunan bir kanyon ve vahayı ATV ile keşfe çıkacağız. Ardından kendine has dingin atmosferi ile sizleri keyiflendirecek balıkçı kasabası Dahab’a gidiyoruz. (Yaklaşık 130 km) Öğle yemeğimizi Dahab’ın en ünlü restoranlarından birisi olan deniz kıyısındaki Ali Baba’da alıyoruz. (et, tavuk, balık ya da vejetaryen menülerinden seçebilirsiniz). Yemekten sonra, serbest zamanınızda çarşıda dolaşıp alışveriş yapabilirsiniz. Ardından, 4X4 Ciplerimizle Sina Çölünün gizli hazinesi Renkli Kanyon’a gidiyoruz. Sonrasında yaklaşık 90 km’lik bir yolculukla Sharm’a dönüyoruz. (Araçta kişi başı 2 küçük su, transferler, St Catherine Manastırı giriş ücreti, St Catherine Ulusal Park Alan giriş ücreti, 3 Pools Rezerv Alanı giriş ücreti, Renkli Kanyon Ulusal Park Giriş Ücreti, öğle yemeği, yemekte 4 kişiye 1 büyük su, deve gezisi, ATV gezisi, kask, cip safari fiyata dahildir. Diğer içecekler ve poşu fiyata dahil değildir)

 10. 10. Gün
  SHARM el SHEİKH (Kahvaltı)

  Kahvaltı otelimizde. Odalar saat 12:00’da boşaltılacaktır. Gününüz serbest. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek Tam Günlük Öğle Yemekli Ras Mohamed Tekne Turuna (Yetişkin: 39 USD/Çocuk: 19/Dalış Farkı: 20 USD) ya da Liberty Cat Teknesi & SeaScope Kombi Turuna (Yetişkin: 79 USD/Çocuk: 49/Dalış Farkı: 20 USD) katılabilirler. Mısır'ın güney kıyılarında bulunan Ras Mohamed Milli Parkı, Kızıldeniz'in en görkemli yerlerinden biridir. (Ulusal Park Giriş Ücreti) Bu muhteşem parktaki mangrov ağaçları, tuz göletleri, doğal çöl manzarası ve etkileyici sualtı hayatı, her yıl binlerce turist tarafından ziyaret edilmektedir. Teknemizdeki öğle yemeği ve tam gün sürecek limitli alkolsüz içecekler eşliğinde, eşsiz sualtı ekosistemi ve zengin biyolojik çeşitlilikle dolu tüm doğal güzellikleri keşfetme fırsatı elde edeceksiniz. Liberty Cat Teknesini seçerseniz; bu turumuz büyük ve içinde DJ, su kaydırağı bulunan, altında kendi cam tabanlı deniz gözlem yeri (SeaScope) olan, köpük partileri gibi çeşitli aktiviteleri ile güzel bir teknede gerçekleşmektedir. Seçim sizin… (Transferler, öğle yemeği, alkolsüz içecekler, Ras Mohamed Ulusal Parkı giriş ücreti fiyata dahildir. Tüplü dalış ekstra ücrete tabidir. Şnorkel ekipmanını dilerseniz ek ücret ödeyerek teknede kiralayabilir ya da kendi ekipmanınızı getirebilirsiniz) Turumuzun bitimi ile birlikte otelimize transfer. Transfer öncesi otelimizde duş imkanı sağlanacaktır. Rehberimizin belirleyeceği saatte Soho Meydanına transfer. Akşam yemeğiniz ve alışverişleriniz için serbest zaman. Rehberimizin belirleyeceği saatte havalimanına transfer. 

 11. 11. Gün
  SHARM el SHEİKH-İSTANBUL (Kahvaltı)

  Saat 03:15 Pegasus Havayollarına ait PC 633 sefer sayılı uçak ile İstanbul’a hareket.
  Saat 06:55 İstanbul’a varış. Bir başka gezimizde görüşmek dileğiyle…

   

  Bu seyahatinizde, düzenlediğimiz gezilere katılarak;
  -Gizemi hala çözülememiş Piramitleri ve Kahire’nin diğer sembol yapılarını ziyaret edebilir,
  -Açıkhava Müzesi kimliğindeki Luksor’da medeniyetin izlerini sürebilir,
  -Kızıldeniz’de, Sahra Çölünde ve Sina Çölünde keyifli bin bir maceraya atılabilir,
  -Tarihe damga vurmuş birçok dönem eserleri arasında baş döndürücü bir yolculuk yapabilir,
  -Bereketi ile birçok medeniyete can vermiş Nil Nehri üzerinde tekne ile gezebilir,

  Yani kısacası; hayatınızın en unutulmaz yolculuğuna çıkabilirsiniz…

Daha Fazla Gün Görüntüle

Tur Tarihleri

06 Eylül • 18, 25 Ekim • 08, 15, 22, 29 Kasım • 06, 13 Aralık

Fotoğraflar

Kampanyalar

Yorumlar

Bu tur için toplam puanınız

Tur ne kadar eğlenceliydi?

Rehberler ne kadar ilgiliydi?

Oteller / yemekler nasıldı?

Tur güzergahı nasıldı?