Üye Girişi

Bir hesabınız mı var? Giriş Yap

Bir hesabınız mı var? Giriş Yap

Kişisel verileriniz, Kvkk Metni kapsamında işlenmektedir. “Kayıt Ol” butonuna basarak Üyelik Sözleşmesi’ni okuduğunuzu ve kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

Yılbaşı Özel Doğu Ekspresi ile Van - Kars - Erzurum Turu

Yılbaşı Özel Doğu Ekspresi ile Van - Kars - Erzurum Turu

3 Gece 4 Gün / 3 Gece Otel Konaklamalı Kars - Van Otelleri

30 Haziran 2020 Bu Fiyattan Son 4 Kişi

 • 29.12.2023 10990.00 TRY

 1. 1. Gün
  Edremit – Edremit Sahil - Gevaş - Akdamar Adası - Tuşpa Kalesi – Urartu Müzesi – Van Kedi Evi

    Değerli Gezimod misafirlerimiz ile sabah saat 06:00 de Sabiha Gökçen Havalimanı İç Hatlar gidişte Pegasus Kontuarı önünde buluşma. Saat 07:55 Pegasus Hava Yolları ile İstanbul - Van uçuşu. Varış sonrası Havalimanında bizleri bekleyen aracımıza binerek hep duyup yapmak istediğimiz meşhur Van kahvaltısını alacağımız Edremit’ te ki restoranımıza hareket ediyoruz. Kahvaltımız sonrasında Edremit sahilde fotoğraf çekimi için serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman sonrasında Gezimiz sonrasında Gevaş’ a hareket ediyoruz.

    Gevaş’ a varışımızda Van denilince ilk akla gelen Akdamar Adasına gidebilmek için tekneye biniyoruz (ekstra) yarım saatlik yolculuğumuz sonunda taş işçiliği ile ünlü Gagik kilisesini ziyaret ediyor kavuşamayan aşıklarının hüzünlü hikayesini ve Kral Gagik'in adını taşıyan muhteşem kilisenin tarihçesini öğrendikten, Ermeni taş ustalığının dünyadaki en güzel örneklerinden olan duvar kabartmalarının kutsal metinlerde geçen kıssalarını rehberimizden dinledikten sonra teknemize binerek Gevaş’ a geri dönüyoruz. Gevaş’ varışımızda aracımıza binip Tuşpa Kalesi’ ne (Van Kalesi) hareket ediyoruz.

    Urartu krallığının başkentinin kurulduğu kalenin eteklerinde rehberimizden bu uygarlıkla ilgili bilgileri alırken dileyen misafirlerimiz kalenin üzerinde Van Gölünün muhteşem manzarasını fotoğraflayabilir, dileyen misafirlerimiz kalenin eteklerinde vereceğimiz serbest zamanımızda çaylarını yudumlayabilirler. Van Kalesi gezimiz sonrasında Urartu Müzesine hareket ediyoruz.

    Paleolitik, Neolitik, Kalkolitik, Urartu, Pers, Roma, Bizans, İslami, Selçuklu, Türk-İslam, Osmanlı dönemlerine ait eserlerin sergilendiği bizleri tarihsel bir yolculuğa çıkarak müze gezimizde rehber anlatımlarımız dinledikten sonra Van’ ın simgesi haline gelmiş minik dostlarımız Van Kedilerini görmek için Van Kedi Evine gidiyoruz. Sevimli dostlarımızı sevme ve besleme imkanımız olacak ve bu güzel dostlarımızla fotoğraflar çekebilirsiniz. Sevimli dostlarımızdan ayrılarak otelimize hareket ediyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde. 

  Sabah Kahvaltısı: Edremit’ te Van kahvaltısı olarak alınacaktır. (Ekstra)
  Öğle Yemeği: Gevaş’ ta Menü olarak alınacaktır. (Ekstra)
  Akşam Yemeği:Otelde alınacak olup tur ücretine dâhildir.
  Konaklama: Rua World Hotel, Van Life Otel vb.

   

 2. 2. Gün
  Muradiye Şelalesi – Doğu Beyazıt - İshak Paşa Sarayı – Kars Kalesi - Taş Köprü, 12 Havariler Camii - Kanlıtabya Savaş Müzesi - Kars

    Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrasında Muradiye Şelalesi’ ne hareket ediyoruz. Şelale adını Bağdat seferine çıkan Osmanlı Padişahı IV. Murat’tan almıştır. 18 metre yüksekliğinde bu doğa harikası sadece bizleri büyüleyen şelale görüntüsü dışında çevresinde oluşan bitki örtüsüyle de bizleri etkisi altına alacak. Varışımızda fotoğraf çekimi için vereceğimiz serbest zaman sonrasında Doğu Beyazıt’ a hareket ediyoruz. 

    Tendürek Dağı geçidinden geçerken katılaşmış lavları ve Çaldıran Ovası’ nda I. Selim ve Şah İsmail arasında olan ve Osmanlı Devleti’nin kesin zaferiyle sonuçlanmış olan muharebenin geçtiği alanları panoramik olarak göreceğiz. Keyifli geçen yolculuğumuz sonrasında  Doğu Bayazıt’ a ulaşıyoruz. Bizleri görkemli binasıyla inşaatı 99 yıl süren İshak Paşa Sarayı karşılıyor. Canlı tarih müzesi olarak adlandıracağımız bu 220 yıllık eşsiz eser yapıldığı günden beri Doğu Anadolu’ nun sembolü olmuştur. 116 odalı bu eşsiz yapının büyüsüne rehber anlatımlarımız eşliğinde kapılacağız. Gezimiz sonrasında Kars’ a doğru hareket ediyoruz.

    Kars’ a varışımızı takiben gezimize başlıyoruz. Kars ülkemizin en doğusunda olmasına rağmen Kafkasya’ nın en batısında olduğundan 2 kültüründe özelliklerini taşımaktadır. Taş Köprü ve Kars Kalesi’ni görüyoruz. Sonrasında sizlere Kars şehir merkezinde serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman sonrasında Sarıkamış Şehitlerimiz için yapılmış olan ülkemizin en anlamlı müzelerinden biri olan Kanlı Tabya Sarıkamış Şehitleri Müzesini ziyaret ediyoruz. 1828 yılında, Rusların Kars’a yaptıkları saldırılarda, bir gece baskını sırasında tabyadaki askerlerin tamamı şehit edildiği için bu tabyanın adı literatüre Kanlı Tabya olarak geçmiştir. Ziyaretimiz sırasında bu küçük müzenin içerisindeki interaktif salonlarda o dönemin ruhunu damarlarımıza kadar hissedeceğiz. Müze ziyaretimizin ardından otelimize hareket ediyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.

  Sabah Kahvaltısı:Otelde alınacak olup tur ücretine dahildir.
  Öğle Yemeği: Kars’ ta alınacaktır. (Ekstra)
  Akşam Yemeği: Otelde alınacak olup tur ücretine dahildir.
  Konaklama: Arifoğlu Airport, Sapran Deluxe Otel, Kars Park Otel vb.

   

 3. 3. Gün
  Ani Harabeleri, Menûçihr Cami, Çıldır Gölü, Kafkas Gecesi

    Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrasında ilk gezi noktamız Ermenistan sınırımız da yer alan Ani Harabeleri olacak. Ani Harabeleri, kayalık üzerinde yükselen konumu, sokakları, çarşıları ve bitişik evleriyle en iyi zamanlarındaki, Byzantion' u andırmaktadır. Bir din şehri olan Ani; Kordoba, Bagrat, Byzantion gibi krallılara asırlarca beşiklik etmiş kozmopolit bir metropoldür aslında. Yüzyıllarca birçok uygarlığa ev sahipliği yapan Ani de Surlar, Aslanlı Kapı, Büyük Katedral, Resimli Kilise, Selçuklu Sarayı, Anadolu’da yapılan ilk cami olan Menûçihr Cami gibi önemli kalıntıları görme imkânımız olacak. Rehberimizin anlatımlarını dinledikten sonra verilecek olan serbest zamanda çok güzel fotoğraflar çekebilirsiniz. Ani gezimizin ardından Çıldır gölüne doğru yola çıkıyoruz. 

    Göl kenarında Çıldır gölünün meşhur Sarıbalığının sunulduğu keyifli bir öğle yemeği molası veriyor (Ekstra) ve gölün bu güzel manzarasını fotoğraflayarak ölümsüzleştiriyoruz. (Eğer mevsim şartları uygun ise ve göl buz tutmuş ise üzerinde atlı kızaklarla güzel bir gezi yapma imkânımız da olabilecektir.) Çıldır gölü çevresinde geçireceğimiz keyifli dakikaların ardından otelimize hareket ediyoruz. Akşam dileyen misafirlerimiz ile 2024' e Kafkas Gecesi Yılbaşı Galası ile hep birlikte giriyoruz. Kars denince ilk akla gelen Kafkas Gecesi  Kafkas kültürünün en güzel danslarının sergilendiği bu gecede erkeklerin havada uçarcasına, kızların ise su üzerinde süzülürcesine dans etmesini izleyebilir ve meşhur Kars kazının tadına bakma imkânı bulabilirsiniz. 

  Sabah Kahvaltısı: Otelde alınacak olup tur ücretine dahildir.
  Öğle Yemeği: Çıldır Gölü’ nde Balık Menü olarak alınacaktır. (Ekstra)
  Akşam Yemeği: Kafkas gecesinde alınacaktır. (Ekstra)
  Konaklama: Arifoğlu Airport, Sapran Deluxe Otel, Kars Park Otel vb.

 4. 4. Gün
  Doğu Ekspresi İle Kars-Erzurum) – Allahuekber Dağları, Çifte Minareli Medrese, Erzurum Ulu Camii, Eski Erzurum Evleri, Yakutiye Medresesi, Lala Paşa Camiİ, Taşhan

    Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrasında Kars tren garına hareket ediyoruz. Birlikte büyülü bir yolculuğa başlamak için Erzurum tren garına hareket ediyoruz. Doğu Ekspresi’ nin en güzel rotası olan Kars – Erzurum arasında seyahatimize başlıyoruz. Beyazların örtmüş olduğu eşsiz manzarada tren içerisinden alacağımız sıcak içeceklerimizi yudumlarken hoş sohbetlerimizi ediyor, büyüleyici manzaranın fotoğraflarını çekerek bu anları ölümsüzleştirebilirsiniz. Güzergahımıza Allahuekber Dağlarının muhteşem manzarası eşliğinde devam ederek Erzurum’ a varıyoruz. 

    Erzurum gezimize başlıyoruz. İlk durağımız bir Selçuklu eseri olan ve Erzurum’ un sembolü haline gelen Hatuniye Medresesi de denilen Çifte minareli medreseyi, ardından Selçuklu Cami-i Kebir’lerinin ilk ve en önemli örneği olan Atabey Cami olarak da bilinen Ulu Cami’yi panoramik olarak görüyoruz. Ulucami gezimizin ardından 11 tane evin birleşiminden oluşturulmuş Etnografı bir müze olan Eski Erzurum evlerini geziyoruz. Bu gezilerimizin sonrasında Anadolu da Mimar Sinan’ın nadir eserlerinden olan ve Osmanlı döneminin ilk cami kabul edilen Lala Paşa Camii ve hemen yanında bulunan yine Selçuklu dönemi Medrese yapılarının en güzel örneklerinden olan Yakutiye medresesini şehir merkezideki yürüyüşümüz sırasında yanından geçerken fotoğraflama imkânımız olacak. Erzurum deyince ilk akla gelen en meşhur yeraltı zenginliği olan Oltu Taşından yapılmış objelerin satış ve sergisinin yapıldığı tarihi Taşhan adıyla da bilinen Rüstem Paşa Kervansarayı’ nda siz değerli misafirlerimize serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman sonrasında Erzurum Havalimanına doğru hareket ediyoruz.cPegasus Hava Yolları 21:15 uçağı ile Erzurum – Sabiha Gökçen uçuşumuzu gerçekleştiriyor ve siz değerli misafirlerimizle havalimanında vedalaşarak ayrılıyoruz.

  Sabah Kahvaltısı: Otelde alınacak olup tur ücretine dahildir.
  Öğle Yemeği: Erzurum’ da Cağ kebabı Menü olarak alınacaktır. (Ekstra)

Daha Fazla Gün Görüntüle

Tur Tarihleri

29 Aralık

Fotoğraflar

Kampanyalar

Yorumlar

Bu tur için toplam puanınız

Tur ne kadar eğlenceliydi?

Rehberler ne kadar ilgiliydi?

Oteller / yemekler nasıldı?

Tur güzergahı nasıldı?