Üye Girişi

Bir hesabınız mı var? Giriş Yap

Bir hesabınız mı var? Giriş Yap

Kişisel verileriniz, Kvkk Metni kapsamında işlenmektedir. “Kayıt Ol” butonuna basarak Üyelik Sözleşmesi’ni okuduğunuzu ve kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

KURBAN BAYRAMI ÖZEL BAŞTANBAŞA DELUXE ÜRDÜN TURU ANKARA ÇIKIŞLI

KURBAN BAYRAMI ÖZEL BAŞTANBAŞA DELUXE ÜRDÜN TURU ANKARA ÇIKIŞLI

 • 5* Oteller
 • 5 Gece 6 Gün
 • Pegasus Havayolları İle

30 Haziran 2020 Bu Fiyattan Son 4 Kişi

 • 26.06.2023 1590.00 EUR
Kişi başı 1.590,00 EUR 'den itibaren 38.875,50 TL

 1. 1. Gün
  ANKARA - AMMAN

  Ankara Esenboğa Havalimanı  Dış  hatlar terminali Pegasus  Havayolları Kontuarı önünde  Perşembe   günü akşam 22:00 da Check-in ve Pasaport işlemleri için Buluşuyoruz. Bagaj işlemlerimiz sonrasında PC 1710  Sefer sayılı Uçuşu İle  00:15 ‘de Amman’a Uçuyoruz.

 2. 2. Gün
  AMMAN JERASH ANTİK KENTİ- AMMAN CITADEL –AMMAN KALESİ HERKÜL TAPINAĞI EMEVİ SARAYI-ROMA TİYATROSU

  Yerel saat İle 02:10 Varacağımız Amman’da Bizleri bekleyen Aracımızla Konaklama Yapacağımız Otelimize Transfer Oluyoruz. Geceleme Otelimizde. Sabah Dinlenmiş Dinç Bir Şekilde Uyandığımız Otelimizde Alacağımız Zengin Sabah Kahvaltısı sonrası  Otelimizde Alacağımız kahvaltı sonrasında check-out işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz İlk Olarak Jerash Antik Kenti için yola çıkıyoruz. M.S 749 yılında depremde yüzyıllarca toprak altında kalan Antik Kent Jerash, dağlar ve vadiler üzerine kurulmuştur. Jerash günümüzde en iyi korunmuş Antik Roma yerleşimlerinden biridir. Turumuz sırasında Roma döneminden günümüze kadar korunmuş olan tapınaklar, tiyatrolar, kiliseler ve sütunlarla çevrili caddeleri ziyaret ettikten sonra,  7 tepe Üzerine Kurulmuş Olan Başkent Amman’a Gidiyoruz.  Amman’a Varış ve Amman daki şehir turumuz da Modern ve eskinin karışımı olan Amman şehir turumuzda 6.000 kapasitesi ile kültür ve sanat etkinlikleri için hala kullanılmakta olan Roma Tiyatrosu, Amman’ı oluşturan 7 tepeden birinde  yer alan Amman Kalesi,  Umayyad Sarayı, Ulusal Müze ve adını I. Abdullah’tan alan Kral Abdullah Camii göreceğimiz yerler arasındadır. Turumuzun ardından Alışverişlerimiz İçin Serbest Zaman Bu Otantık Çarşılarda arzu eden Misafirerimiz Sokak Lezzetleri ve Meşhur Künefelerden Tatma Fırsatı Bulabilirler.Sonrasında   otelimize Geçiyoruz.  Geceleme ve Akşam yemeği  Otelimizde. (Sulaff Luxury Hotel veya Mövempick Hotel

 3. 3. Gün
  MABADA –NEBO DAĞI – DEAD SEA - (LUT GÖLÜ)

  Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında check-out işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz İlk olarak Hz. Musa’nın kutsal toprakları ilk gördüğü yer olduğu düşünülen Nebo Dağı’nı göreceğiz, sonrasında mozaikleri ile ünlü Mabada şehrine geçiyoruz. Burada bulunan St.George Kilisesisini ve bu coğrafyada bulunan ilk mozaik haritayı yakından görüyoruz ardından   Deniz seviyesinin 420 m. altında olan, dünyanın 3. en tuzlu suyu olma özelliği taşıyan Ölü Deniz’e doğru yola çıkıyoruz. Göl Kenarında Bulunan Otelimizde Arzu eden Misafirlerimiz Otelimizin Havuz Plajından Faydalanarak Lut Gölünde Eşsiz Bir Tecrübeye Tanık Olarak Gölde Batmadan Yüzme Keyfini yaşayabilir. Akşam Yemeğimiz Ve geceleme Otelimizde. ( Dead Sea Hilton Hotel Veya Crowne Plaza 5 *)

 4. 4. Gün
  WADİ RUM - ÇÖL SAFARİ- BEDEVİ KAMPI ÇÖL KONAKLAMASI

  Sabah Otelimizde alacağımız kahvaltı  Sonrasında  Birçoğumuz için değişik bir tecrübe yaşayacağımız bir gün için UNESCO Dünya Kültür ve Doğa Mirası listesinde yer alan Wadi Rum’daki kampımıza gitmek üzere hareket ediyoruz.  Wadi rum ‘a Varışımızla Birlikte İlk Olarak Develer İle Yapacağımız Safari sonrası Jeepler Bizleri Alarak Sonsuzluk Hiisine kapılacağımız Wadi Rum’ın derinliklerine doğru  Yapacağımız Jeep safarimize Başlıyoruz.Wadi rum’da Bulununan Yer yer yukseklıkleri 1750 Mt yi bulan  Kum tepelerine Çıkarak  üzerimizdeki kızıl kum tanelerini silkeleyerek maceraya başlıyoruz.Ülkenin en büyük vadisi olarak kabul edilen Wadi Rum yani Ay vadisinde Red Planet filminde Mars yüzeyi  olarak gösterilen Wadi Rum’a vardığımız andan itibaren kızıl kum tepeleri ile sizleri karşılayacak olan bu olağanüstü manzaranın sizleri çok etkileyeceğine eminiz. Khal,in Kanyonu Lıttle Brıdge Ve Ünlü İngiliz Casus Lwarence In yaşadığı Evi Gördükten sonra 4x4 araçlar ile gerçekleştireceğimiz bu unutulmaz safari turumuzda bol bol fotoğraf çektirip çöl yaşamını ve kültürünü daha iyi anlamaya çalışıyoruz. Gün batımını kum teperleri üzerinde yaptıktan sonra konaklama yapacağımız Kampımıza Hareket  Akşam yemeğimizi kampımızda Alıp Akşam Yakılan Kamp Ateşi Etrafında Toplanarak  Şarkılarla Sohbetlerle Ve Gökyüzündeki Yıldızların Muazzam Görüntüsünü izleyerek Geçiriyoruz.Konaklama Kampımızda

 5. 5. Gün
  WADİ RUM - ÇÖL SAFARİ- BEDEVİ KAMPI ÇÖL KONAKLAMASIWADİ-İ RUM İ- HİCAZ DEMİRYOLU – AKABE –PETRA

  Kampımızda alacağımız Sabah Kahvaltısı Sonrasında Kampımızdan Ayrılıp  Yönümüzü Akabe’ye Çeviriyoruz. Wadi Rum Çıkışında İse stratejik Anlamda Önem Taşıyan ve Osmanlı döneminde  Sultan 1900 yılnda II Abdulhamıt tarafından Yaptırılmış olan Ünlü Hicaz Demiryolunun geçtiği Wadi Rum İstasyonunu Gördükten  Sonra Akabe ‘ye Varışımızla Birlikte Akabe  Panaromaik şehir turumuzda Akabe Kalesi  Şerif Huseyin Evi marina Bölgesi Gezdikten sonra Arzu eden misafirlerimizle   Dünyaca Ünlü  Mercan ve resif Zenginliği Açısından Zengin Kabul edilen Kızıldeniz’de Cam tabanlara sahip teknelerle  (Glass Boat ) Ekstra  yapılabilecek tekne turunda  resif ve mercanları izleme imaknı bulabilirler etkinlik sonrası   Petra’da Bulunan Otelimize Hareket  Akşam yemeği ve konaklama Otelimizde  (Petra Moon Veya Hayat zaman Resort Hotel 5* ) Yemek Sonrası Arzu eden Misafirlerimizle  Muhteşem Bir Görsel Şölen’e Tanıklık etmek İçin Petra Nıght Etkinliğine Katılıyoruz.( İsteğe Bağlı Olan Bu Etkinlikte Herkes Kendi Giriş  Biletini Alacaktır.)   

 6. 6. Gün
  AMMAN –ANKARA

  Sabah Otelimizde alacağımız kahvaltı  Sonrasında UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’nde yer alan, dünyanın 7 yeni harikası listesine katılan, Petra Antik Kenti’ni keşfetmeye başlıyoruz. Ürdüne gelmek için en önemli bir neden olarak görülen vazgeçilmez bir nokta olan Nebatilerin kayıp kenti Petranın büyüleyici ortamında sizlerle ilk olarak kanyon yapsındakı bu saklı kente ulaşmak için yaklaşık 1,2 Km kayaların olusturduğu bir koridor İçerisnden bir süre yürüdükten sonra ilk olarak hepimizin belgesellerde karpostallarda gördüğü O muhteşem kare Al-Khazneh ( Hazine ) Kral Kaya Mezarı karşımıza gelecek. Burada yapacağımız fotograf molası sonrası yaklasık 850 basamak sonrası en büyük yapı olan El-Deir Manastırına Ulaşıyoruz. Bu büyüleyici yer Indiana Jones, Simbad, Mumya gibi meşhur filmlerinde çekimlerine ev sahipliği yapmıştır. “Gül Kırmızısı Şehir” olarak da adlandırılan bu antik kent sizleri girer girmez etkisi altına alacaktır ve Buradaki fotograf molamızı meşhur Bedevi çayı veya kahvelerimizi yudumladıktan Sonra Başkent Amman’a Doğru Yola Çıkıyoruz  amman Varışımızla Birlikte Eski amman Çarşılarında vereceğimiz Serbest Zamanda alışverişlerimizi Yapıyoruz  Alışverişlerimizi Tamamladıktan Sonra Akşam yemeğimizi Alacağımız Restaurantımızda Yapacağımız Yemek Molası sonrası artık dönüş yolculuğumuz için Havalimanına Transfer.

 7. 7. Gün
  ANKARA

  Amman  Havalimanı  Pegasus  Hava Yolları Kontuarındaki Bilet ve bagaj işlemlerimiz sonrasında PC 1711   sefer sayılı Ankara   uçuşu 02:55  ’de   Ankara’ya   uçuyoruz. Yerel saat ile  04:45  de İAnkara’ya  varışımıza istinaden Pasaport ve Gümrük İşlemlerimiz sonrasında  Turumuzdan Memnun Kaldığınızı umut ederek Bir Başka   GEZİMOD    Organizasyonunda Buluşmak Üzere Vedalaşıyoruz

Daha Fazla Gün Görüntüle

Tur Tarihleri

26 Haziran

Fotoğraflar

Kampanyalar

Yaz Fırsatı

Yaza Merhaba

Bayram Fırsatı

Yorumlar

Bu tur için toplam puanınız

Tur ne kadar eğlenceliydi?

Rehberler ne kadar ilgiliydi?

Oteller / yemekler nasıldı?

Tur güzergahı nasıldı?