Üye Girişi

Bir hesabınız mı var? Giriş Yap

Bir hesabınız mı var? Giriş Yap

Kişisel verileriniz, Kvkk Metni kapsamında işlenmektedir. “Kayıt Ol” butonuna basarak Üyelik Sözleşmesi’ni okuduğunuzu ve kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

KÜBA & MEKSİKA Türk Hava Yolları ile 10 Gece

KÜBA & MEKSİKA Türk Hava Yolları ile 10 Gece

10 Gece - 11 Gün 3 & 4 Yıldız

30 Haziran 2020 Bu Fiyattan Son 4 Kişi

 • 22.01.2024 2799.00 EUR Bu Fiyattan Son 4 Kişi
Kişi başı 2.799,00 EUR 'den itibaren 93.066,75 TL
KÜBA & MEKSİKA
Varadero (1) Santa Clara & Trinidad (1) Cienfuegos &
Havana (4) & Tulum Harabeleri & Playa Del Carmen (2) &
Cancun (2)
7 ŞEHİR – 2 ÜLKE | Hav - Cun | 10 Gece T u rları Dahil!

 1. 1. Gün
  İSTANBUL – HAVANA

  İstanbul Yeni Havalimanı dış hatlar gidiş terminalinde uçuştan üç saat önce (uçuştan 1 gün önce) buluşuyoruz. Bagaj, bilet ve biniş işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile Havana uçuşumuz başlıyor. Gecemiz uçakta geçiyor.

   

 2. 2. Gün
  HAVANA – VARADERO

  Havana’ya varışımızın ardından havalimanında bizleri bekleyen özel aracımıza geçiyoruz ve Varadero’ya transfer oluyoruz. Tüm gün serbest zaman. Dilerseniz Vardero’nun muhteşem plajlarında denizin ve güneşin tadını çıkarabilir veya her şey dahil konaklama yapacağımız otelimizde keyifli vakit geçirebilirsiniz. Konaklama otelimizde.

 3. 3. Gün
  VARADERO – SANTA CLARA – TRİNİDAD

  Otelde alacağımız kahvaltının ardından, Trinidad & Santa Clara turumuz için hareket. Küba Devrim’inin en önemli cephesi olan ve Che’yi efsaneleştiren Villa Santa Clara şehrine doğru yola çıkacağız. Devrimin önemli liderleri efsanevi Comandante Che Guevara tarafından ele geçirilen ve Batista ordularının neredeyse tüm cephanesini taşıyan zırhlı tren müze parkını, savaşın en ateşli kısmını geçtiği bugün bile eski Hilton Otelin’de kurşun izlerinin görüldüğü Parque Vidal’i görüp o günleri daha yakından hissedeceğiz. Küçük bir gerilla grubunun başında iken 9 Ekim 1967’de Bolivya’da yaralı olarak yakalanıp infaz edilen ve 30 yıl sonra cesedinin getirilerek defnedildiği Che Guevera’nın Mozolesini ve “El Che” nin ünlü veda mektubunun çivi yazısı ile yazılmış anıtı ile heykelini göreceğiz. Ardından, XVIII.-XIX. Yüzyıllar arasında şeker üretimiyle zenginleşen, Kübalıların gurur duyduğu günümüze Koloniyal dönem mimarisi örnekleri ile dünya üzerinde en iyi korunmuş UNESCO tarafından Dünya Mirası listesine alınan Trinidad şehrini yakından tanıyacağız. Taş sokaklarında yürürken eski zamanlara yolculuk yaptığımızı hissedeceğiz. Turun bitiminde , Trinidad’taki otelimize transfer ve dinlemek üzere serbest zaman. Konaklama otelimizde.

 4. 4. Gün
  TRİNİDAD – CİENFUEGOS – HAVANA

  Otelde alacağımız kahvaltının ardından, Cienfuegos turumuz için hareket. 1819 yılında Fransız yerleşimciler tarafından kurulan 2005 yılında UNESCO tarafından koruma altına alınmış güzel şehir Cienfuegos’u geziyoruz. Jose Marti Parkını parkı çevreleyen Tomas Terry Tiyatrosunu, Colegio de San Lorenzo devlet dairelerini göreceğiz. Şehri gezdikten sonra, Havana’ya transfer. Varışımıza istinaden gerçekleştireceğimiz gezimiz esnasında UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Havana Eski Kenti, Malecon Bulvarı, Devrim Meydanı, Colomb Mezarlığı, Miramar ve kenti kuşbakışı olarak izleyebileceğiniz Morro Kalesi’ni göreceğiz.  Turumuzun ardından Havana’daki otelinize transfer ve dinlenmek üzere serbest zaman. Konaklama otelimizde.

 5. 5. Gün
  HAVANA

  Otelde alacağımız kahvaltının ardından, tüm gün serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Öğle Yemekli Vinales Vadisi & Pinar del Rio (120 Euro) turuna katılabilirler. UNESCO Dünya Mirası listesinde bulunan ve dünyaca ünlü Küba purolarının tütünlerinin yetiştiği Vinales Vadisi’ne hareket ediyoruz. Yaklaşık 3 saat sürecek yolculuğumuzun ardından Vinales Şehir merkezini, tütün tarlalarını, yerel tütün çiftliğini ziyaret ediyoruz. Turumuzun devamında vadinin ortasında bulunan restoranda öğle yemeğimizi alıyoruz. Daha sonra Pinar del Rio’ya hareket ederek Küba purolarının resmi olarak üretildiği fabrikalarda puro yapımını ve kültürünü yakından tanıyacağız. Dileyen misafirlerimiz burada orijinal Küba purolarını satın alabilirler. Günün sonunda Vinales Vadisi’nin tamamına hâkim bir manzaraya sahip tepede manzaranın keyfini çıkardıktan sonra, Havana'ya geri dönüyoruz. Tur sonrası otelimize transfer ve serbest zaman.

   

 6. 6. Gün
  HAVANA

  Otelde alacağımız kahvaltının ardından, tüm gün serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Öğle Yemekli Devrim İzlerinde Havana (110 Euro) turuna katılabilirler.Bu turumuza 1958 yılının sonundan Küba devrimine kadar Amerika’dan ithal edilmiş, daha sonra konulan ambargoya istinaden bir daha ülkeye sokulma şansı olmayan ve günümüzde de aktif olarak kullanılmakta olan Eski Amerika arabaları ile başlıyoruz. Bu renkli araçlar ile Küba sokaklarında yapacağımız kısa bir gezi sonrası Küba’nın Picassos’u olarak da bilinen Jose Fuster’in, yaşadığı dönem boyunca dekore ettiği resimler, seramikler ve çizimler yoluyla dekore edip açık hava sergisine dönüşen mahallesini göreceğiz. Bu gezinin ardından ismini Fernando Hamel’den alan modern sanatçıların merkezi olan Hamel sokağını göreceğiz. Ardından Havana’yı tepeden görebileceğimiz Küba’nın efsanevi kahramanı Che Guevara’nın evini ziyaret ediyoruz. Öğle yemeğimizi yerel restoranda alıyoruz. Yemek sonrası turumuza Havana’nın en keyifli caddelerinden birisi olan Prado caddesine geçiyoruz. Batista rejimi döneminde saray olarak kullanılmış devrim sonrasında da halkın hizmetine müze olarak açılan Devrim Müzesini gezeceğiz. Küba’nın en büyük müzesi olan Devrim Müzesinde, Küba bağımsızlık savaşı ve Küba Devrimi dönemlerinden kalma silahları, tanları ve eşyaları görebileceğiz. Tur sonrası otelimize transfer ve serbest zaman.

   

   

 7. 7. Gün
  HAVANA

  Otelde alacağımız kahvaltının ardından, tüm gün serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Öğle Yemekli Ernest Hemingway  (55 Euro)  turuna katılabilirler. 20 yılını Küba’da geçiren ünlü yazar Ernest Hemingway’in, Havana’ya 20 dakika uzaklıktaki küçük bir Küba balıkçı köyü olan; ünlü romanı “İhtiyar Balıkçı ve Deniz’i yazdığı ve öğle yemeklerini yediği Cojimar köyüne gideceğiz. “Çanlar Kimin için Çalıyor” romanının ardından sahip olduğu ve yaşamaya başladığı, muhteşem La Vigia çiftliğindeki evi La Finca’yı, bugün Hemingway müzesini olarak kullanılan evini gezeceğiz. Öğle yemeğimizi yerel restoranda alacağız. Tur sonrası otelimize transfer ve serbest zaman.

   

 8. 8. Gün
  HAVANA – CANCUN – TULUM HARABELERİ – PLAYA DEL CARMEN

  Otelde alacağımız kahvaltının ardından Havana havalimanına transfer. Yerel havayolları ile Cancun uçuşumuz başlıyor. Cancun’a varışımızın ardından, alanda bizleri bekleyen aracımıza geçiyoruz ve Tulum Harabeleri turumuz için hareket. Muhteşem manzaralar eşliğinde Mayaların antik kalıntılarının büyüsünü hissedecek, rehberinizden Mayaların tarihi hakkında detaylı bilgi edineceksiniz. Tur bitiminde Playa Del Carmen’deki otelinize transfer ve dinlenmek üzere serbest zaman . Konaklama otelimizde.

 9. 9. Gün
  PLAYA DEL CARMEN

  Otelde alacağımız kahvaltı ile güne başlıyoruz. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Öğle Yemekli Cozumel (150 Euro) turumuza katılabilirler. Cozumel, Meksika'nın doğusunda Yucatán Yarımadası kıyısında Karayip Denizi'nde bulunan bir adadır. Adını, bölgede yaşayan siyah renkli kırlangıçtan almıştır. Halk dilinde , Cuzamil ‘Kırlangıçların Ülkesi’ anlamına gelmektedir. Araçlarımızla adanın en güney ucuna kadar gidecek, yunus gösterilerini izleme ve tekila tadımı yapma şansı elde edeceğiz. Öğle yemeğimizi aldıktan sonra dileyen misafirlerimiz, masmavi sularda yüzmenin keyfini çıkarabilir veya bölgeye özgü ürünleri satın almak için alışveriş yapabilirler. Turumuz bitiminde otelimize transfer ve dinlenmek üzere serbest zaman. Konaklama otelimizde.

 10. 10. Gün
  PLAYA DEL CARMEN – CANCUN

  Otelde alacağımız kahvaltının ardından, tüm gün serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Katamaran ile Öğle Yemekli ve Alkollü/Alkolsüz içecekli Isla Mujeres (130 Euro) turumuza katılabilirler. Sabah erken saatlerde otelimizden hareket ediyor, kahvaltı box ve snack ikramlarımızı alıyor ve otelimizden hareket ediyoruz. Masmavi berrak sularda yüzme keyfi için Isla Mujeres’deki kuzey plajına gideceksiniz. Tur sonrası otelimize transfer ve serbest zaman. Konaklama otelimizde.

  * Tura katılan misafirlerimiz için ; çıkış günü otelden çıkış işlemlerinin tamamlanması ve bagajların resepsiyonda  bırakılması önemle ricadır. Sabah misafirlerimiz Katamaran turu için hareket ederken , bagajları transfer görevlisi tarafından Cancun’daki otelinize transfer edilecektir. Misafirlerin, o gün için yeterli/gerekli ürünleri yanlarına almaları önerilmektedir.

 11. 11. Gün
  CANCUN

   Otelde alacağımız kahvaltının ardından, tüm gün serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Öğle Yemekli Chichen Itza & Cenote & Valladolid (150 Euro) turumuza katılabilirler. Sabah erken saatlerde Kahvaltı box ve snack ikramlarımızı alıyor ve otelimizden hareket ediyoruz. UNESCO Dünya Mirası listesinde yer alan ve 07 Temmuz 2007’de dünyanın yeni yedi harikasından biri olarak seçilen Chichen Itza, Meksika'nın Yucatan Yarımadası'nda, Valladolid ve Merida arasında yer alan, Kristof Kolomb öncesi dönemde kurulmuş bir İtza Maya kentidir. Bir dönem Yucatan’ın dini merkezi olduğu tahmin edilen kent, gizemli tapınakları ve arkeolojik özellikleriyle Maya uygarlığı üzerine çalışan araştırmacıların odak noktalarından biridir. Arkeologlar burada hem Maya, hem de Toltek kültürünün müşterek bir şekilde yaşadığı düşüncesindedirler. Araştırmacılara göre burada yaşayan ilk insanlar MS 600-900 arası Maya ırkına aittiler. Devamında yerel halk şehri 10. yüzyılda terk etmiştir. Fakat sonradan Toltek’ler gelip buraya yerleşmişlerdir. Chichen Itza, Maya medeniyetinden kalma en kapsamlı ve sağlam kalıntıların merkezidir. Kukulkan Piramidi ve Büyük Balo Mahkemesi gibi ünlü yapıları görecek, Mayalar’ın astronomi, matematik, mimari ve sanat gibi birçok alanda ileri bir uygarlık düzeyinde olduklarını bu kentte açıkça görme şansı bulacağız. Chichen Itza ziyaretimizden sonra, İspanyolca: Cenote sagrado, "kutsal kuyu" veya "Kurban Kuyusu" olarak bilinen Cenote’yi ziyaret ediyoruz. Serinletici mavi sularda serinlemek için mükemmel bir yer olan bu yerde yüzme şansı bulacaksınız. Ardından geçmiş ve bugünün bir araya geldiği bir şehir olan, renkli mimarisine ve yerel yemek kültürüne hayran kalacağınız Valladolid’e hareket ediyoruz. Yavaş tempolu Meksika yaşamını yakından görebilecek, meydanları ve sokaklarında dolaşırken bol bol fotoğraf çekecek ve alış veriş yapabileceksiniz. Tur sonrası otelimize transfer ve serbest zaman. Konaklama otelimizde.

 12. 12. Gün
  CANCUN – İSTANBUL

  Otelde alacağımız kahvaltının ardından odaların boşaltılması. Rehberinizin bildireceği saatte Cancun havalimanına hareket. Bagaj, bilet ve biniş işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile İstanbul’a uçuşumuz başlıyor. Gecemiz uçakta geçiyor.

 13. 13. Gün
  İSTANBUL

  Yerel saat ile İstanbul Havalimanı’na varışımızla birlikte turumuzun ve servislerimizin sonu.

   

  22 OCAK TK 183 IST HAV  0230 0725
  01 ŞUBAT TK 181 CUN IST 1445 1035*
   
   
Daha Fazla Gün Görüntüle

Tur Tarihleri

22 Ocak

Fotoğraflar

Kampanyalar

Yorumlar

Bu tur için toplam puanınız

Tur ne kadar eğlenceliydi?

Rehberler ne kadar ilgiliydi?

Oteller / yemekler nasıldı?

Tur güzergahı nasıldı?